Przejdź do głównej treści

Nowy wóz strażacki dla OSP Ostaszewo.

Opuplikowano 11.02.2019 16:36
W środę 6 lutego jednostka OSP Ostaszewo otrzymała nowy wóz  bojowy, który w asyście innych jednostek OSP  po raz pierwszy wjechał pod remizę w Ostaszewie. Zapalono race i szampanem poświęcono nowy wóz.

Samochód wart prawie 800 tysięcy złotych jednostka pozyskała dzięki wsparciu finansowym Gminy Ostaszewo, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiemu Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Gmina Ostaszewo pokryła połowę tej kwoty, w wysokości 400 tys.zł.
Pojazd MAN TGM 13.290 4X4BL zastąpi wysłużonego „STARA". Pozwoli to jednostce uzyskać lepszą mobilność i wydajność podczas działań ratowniczo – gaśniczych.

https://www.youtube.com/watch?v=cHADlA4wyZ8

Previous Next Play Pause

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane