Przejdź do głównej treści

Nowy Dwór Gd. Jak wyglądało święcenie pokarmów w pandemii? Tłumy przed kościołem.

Opuplikowano 3.04.2021 14:21

Nowy Dwór Gd. Jak wyglądało święcenie pokarmów w pandemii? Przed kościołem zjawiły się tłumy. 

W tym roku w  wielu kościołach zrezygnowano z tradycyjnego święcenia pokarmów, albo odbywało się ono w zmienionej formule ze względu na epidemię. W niektórych miejscach wierni byli jednak w świątyniach bez zachowywania dystansu, a przed kościołami zjawiły się tłumy. 

Dla chrześcijan Wielka Sobota to dzień nadziei i oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Wierni udają się do kościoła, by święcić pokarmy. Nie odprawia się mszy świętej. wierni do późnych godzin wieczornych odwiedzają w kościołach symboliczne groby Chrystusa.

 

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane