Przejdź do głównej treści

Nowy Dwór Gdański. Uczniowie i policjanci włączyli się w akcję dla Antosia.

Opuplikowano 21.10.2021 8:52

 Od września tego rok uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zbierają nakrętki dla małego Antosia. Do tej akcji dołączają policjanci z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Gdańskim. To wyjątkowa współpraca, która jednoczy dzieci i dorosłych w drobnym geście, mającym wielkie znaczenie.

 Od początku roku rodzice Antosia wraz z ludźmi dobrej woli walczą dla Antosia o środki finansowe na rehabilitację dla niego. Mnóstwo osób angażuje się w zbiórki, licytacje, organizują festyny. Teraz do akcji dołącza się także szkoła podstawowa nr 2, która wraz z nowodworską policją poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek wesprze rodzinę Antosia.

-W naszej szkole zbieramy nakrętki dla Antosia już od września Wspólnie drobnym gestem chcemy okazać dobro małemu chłopczykowi, któremu przyda się nasze wsparcie dziękujemy wszystkim uczniom za olbrzymie zaangażowanie- mówiła koordynatorka Szkolnego Koła Wolontariatu nauczycielka Anna Pająk.

Antoś urodził się 14 października 2020 roku z rozszczepem kręgosłupa na odcinku lędźwiowo-krzyżowym i współistniejącym wodogłowiem. Już w pierwszej dobie przeszedł operację plastyki przepukliny oponowo - rdzeniowej, która była jedyną szansą na to, aby załagodzić skutki wady kręgosłupa, po której niestety przestał ruszać nóżkami. W grudniu komory mózgu zaczęły się przemieszczać, z rezonansu stwierdzono chorobę Arnolda Charliego oraz podejrzenie padaczki. Zdecydowano o operacji wstawienia układu zastawkowego z głowy do otrzewnej, czyli odprowadzeniu płynu mózgowo-rdzeniowego z głowy do brzucha. Kolejną operacją było zamknięcie przepukliny pachwinowej prawej. W styczniu kolejna operacja przepuklina pępkowa i pachwinowa lewa.

Antoś ma pęcherz neurogenny to znaczy potrzebuje już całe życie cewnikowania co 5 godzin. Nasz dzielny bohater jest na tym świecie 5 miesięcy, a przeszedł tak dużo. Antoś ma kochającą rodzinę: dwóch wspaniałych braci Kubę i Aleksandra oraz cudownych rodziców, którzy walczą i będą walczyć o sprawność swojego dziecka. Miesięczna kwota rehabilitacji, leków, opatrunków i cewników to wartość ok. 2500 zł.

Pomóżmy rodzicom spełnić ich marzenie, o tym aby Antoś postawił kiedyś swoje pierwsze samodzielne kroki. Wesprzyjmy rodziców, by mogli uzbierać na 4 lata rehabilitacji. Liczymy na Wasze dobre serce, wsparcie i pomoc.

DOBRO ZAWSZE POWRACA

Możecie wspomóc tutaj:

Bazarek dla Antosia https://www.facebook.com/groups/459039288882823

Pomagam.pl Pierwszy krok Antosia.

 

Previous Next Play Pause

 

 

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane