Przejdź do głównej treści

84.rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Złożono kwiaty w miejscach pamięci.

Opuplikowano 1.09.2023 13:19

W Nowym Dworze Gdańskim odbyła się symboliczna uroczystość upamiętniająca wybuch II Wojny Światowej, podczas której złożono kwiaty w miejscach pamięci.

 

W uroczystości na pamiątkę wybuchu II Wojny Światowej udział wzięli: Burmistrz Jacek Michalski, Starosta Jacek Gross, Wicestarosta Barbara Ogrodowska, Zastępca Burmistrza Rafał Kubacki, Komendant Powiatowy Policji inps. Piotr Wiśniewski i Zastępca Komendanta Powiatowego PSP kpt. Hubert Grzesiowski.  

Kwiaty złożono przed Pomnikiem Poległych i Pomordowanych za Wolną i Niepodległą Ojczyznę, gdzie oddano hołd żołnierzom i cywilom, którzy walczyli oraz oddali swoje życie za Polskę, za drugiego człowieka, za poszanowanie dla innych.

Kolejnym punktem na mapie tragicznym w naszym mieście  to stacja kolei wąskotorowej w Nowym Dworze Gdańskim. Złożono kwiaty, przed tablicą która upamiętnia ludność transportowaną do niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Stutthof oraz wszystkich tych więźniów, którzy byli zmuszeni do ciężkiej, niewolniczej pracy.

 

Previous Next Play Pause
 
fot. Gmina NDG

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane