Przejdź do głównej treści

Pożar w garażu podziemnym ośrodka turystycznego w Jantarze oraz ćwiczenia plutonu WOO „Wichura NDG”

Opuplikowano 14.12.2023 8:41
Strażacy ćwiczyli gotowość do szybkiej i skutecznej reakcji. Ćwiczenia pozwalają im lepiej przygotować się na wypadek sytuacji awaryjnych.
12 grudnia 2023 roku przeprowadzone zostały ćwiczenia pn. „Akcja ratowniczo-gaśnicza podczas pożaru w garażu podziemnym budynku zakwaterowania turystycznego przy ul. Rybackiej w Jantarze” oraz ćwiczenia plutonu WOO „Wichura NDG”.
 
Pierwsza część scenariusza ćwiczeń zakładała pożar samochodu osobowego w garażu podziemnym. Epizod drugi przewidywał, że w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych (bardzo silny wiatr) doszło do powalenia dużej ilości drzew.
 
W trakcie ćwiczeń  strażacy mogli praktykować różne scenariusze, takie jak ewakuacja ludzi z budynku, działania ratowniczo-gaśnicze czy udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy. W drugiej części ćwiczeń ratownicy ćwiczyli metodykę usuwania powalonych drzew, zaczynając od tych, które stanowią największe zagrożenie dla bezpieczeństwa.
 
W ćwiczeniach wzięli udział strażacy  z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim,
 
? mł. kpt. Anna Piechowska
? mł. kpt. Anna Piechowska, mł. kpt. Mariusz Reimus, ogn. Krzysztof Klein
 
Previous Next Play Pause
 
 

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane