Przejdź do głównej treści

Czołowe zderzenie pojazdów na siódemce. Kierowca zasnął? - 12.08.2018

Opuplikowano 12.08.2018 19:20

Wypadek na dk 7 za Nowym Dworem Gdańskim, odcinek Gdańsk – Elbląg, na wysokości Linawy, we wsi Orłowo. Zderzyły się czołowo 2 pojazdy. 6 osób poszkodowanych, 3 osoby trafiły do szpitala.

Zgłoszenie o wypadku dotarło do stanowiska kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gd. o godz 17.06. w miejscowości Orłowo (Linawa) Doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego toyoty z dostawczym renault.

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w wyniku zjechania toyoty na przeciwległy pas wprost pod nadjeżdżającego dostawczaka.

Samochodami podróżowało łącznie 6 osób. 3 osoby po udzieleniu im pomocy, zostały przetransportowane do Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu.

Siódemka na tym odcinku jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia na trasie Gdańsk-Elbląg w obydwie strony. Policja wyznaczyła objazdy przez Ostaszewo. Z Mierzei przez Żuławki.

Utrudnienia potrwają około 2 godziny. Policja nowodworska prowadzi dochodzenie.

[Aktualizacja 19.25] Ruch już przywrócony. Siódemka przejezdna.

 

Informacja nowodworskiej policji.

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku obrażeń narządów wewnętrznych, doznanych podczas wypadku na objeździe krajowej siódemki na wysokości Nowego Dworu Gdańskiego.
W niedziele o godz. 17:00 kierujący pojazdem marki Toyota, prawdopodobnie zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas, uderzając na wprost nadjeżdżający pojazd marki Renault. Pasażerki Toyoty trafiły do szpitala z obrażeniami narządów wewnętrznych. Pozostałym uczestnikom zdarzenia na szczęście nic się stało. Kierujący byli trzeźwi. W chwili obecnej trwają czynności, mające na celu ustalenie przyczyn wypadku.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas wakacyjnych podróży, zwłaszcza podczas wyjazdów nad polskie morze, gdzie liczba turystów sięga 100.000, co w oczywisty sposób zwiększa ryzyko bycia uczestnikiem wypadku.

 

 

Previous Next Play Pause

 

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane