Wydrukuj tę stronę
środa, 20 kwiecień 2022 12:36

Sesja Rady Gminy w Sztutowie. Włączenie środków pomocowych dla uchodźców.

Napisał
Radni zaaprobowali włączenie do budżetu gminy środków krajowych na zarządzanie kryzysowe oraz będących głównie ich wynikiem bieżących zmian w budżecie gminy. 19 kwietnia br. radni z Rady Gminy w Sztutowie spotkali się na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy.
  - Głównym powodem zwołania sesji była sprawa włączenia do budżetu gminy specjalnych środków pomocowych dla uchodźców oraz dedykowanych funduszy kryzysowych. To były najważniejsze nasze działania, poza nimi podjęliśmy jedynie kilka innych bieżących uchwał, przede wszystkim sprawozdawczych – informuje Marcin Owsiński, przewodniczący Rady Gminy Sztutowo. 

-  tocząca się dramatyczna wojna ma wpływ na prawie wszystko, co się dzieje w gminie i w kraju od prawie dwóch miesięcy. W uchwałach finansowych kilku pierwszych punków radni zaaprobowali włączenie do budżetu gminy środków krajowych na zarządzanie kryzysowe oraz będących głównie ich wynikiem bieżących zmian w budżecie gminy - dodał Marcin Owsiński, przewodniczący Rady Gminy Sztutowo

Kolejne uchwały to decyzja co do dalszego uczestnictwa gminy Sztutowo w Lokalnej Grupie Działania na kolejny okres budżetowy UE oraz kolejne trzy ważne sprawozdania za 2021 rok: z realizacji Programu Współpracy z organizacjami pozarządowymi; z działalności GOPS oraz Ocena Zasobów Pomocy Społecznej. W ten sposób jesteśmy „na bieżąco” z raportami i podsumowaliśmy to co społecznie działo się w gminie w trudnym poprzednim roku.

- Sesja była krótka, ale ważna merytorycznie, szczególnie finansowo w kontekście kilkuset osób z Ukrainy, które nasi mieszkańcy przyjęli pod swój dach. Jako społeczność jesteśmy i działamy w tym względzie razem w dobrej sprawie – kończy przewodniczący.

W sesji stacjonarnie wzięło udział 14 radnych.

Info: Gmina Sztutowo