Wydanie nr 111 / 2023   

 

czwartek, 18 kwiecień 2024 20:10

Wiosenne sprzątanie rzeki Tugi, dołącz do nas.

Wielkie doroczne Sprzątanie rzeki Tugi 2024 rozpocznie się już jutro (19 kwietnia) o godz. 10.30 zbiórką przed Żuławski Park Historyczny. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału.

Zachęcamy do udziału w wiosennej akcji sprzątania rzeki Tugi! Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego - Klub Nowodworski od 20 lat organizuje sprzątania rzeki Tugi, w które włącza się społeczność Nowego Dworu Gdańskiego i okolic – uczniowie, mieszkańcy, oraz instytucje, organizacje i firmy: Gmina Nowy Dwór Gdański, Wody Polskie, Ochotnicza i Państwowa Straż Pożarna, PRSP Sp. z o.o. i inne podmioty.
 
W tym roku również planowane jest sprzątanie terenów wokół rzeki, jak i samej Tugi. Dlaczego to robimy? Bo to nasza rzeka!
To od nas zależy czy będzie czystym i pięknym miejscem do wypoczynku, pełnym zwierząt  i roślin 
 
Dlatego też, oprócz codziennego dbania o rzekę, zachęcamy do przyłączenia się do tegorocznej akcji wiosennego społecznego sprzątania Tugi, która odbędzie się w dniach - 19-20 kwietnia 2024 r. 
 
W piątek (19.04) sprzątamy brzegi rzeki i samą rzekę na terenie miasta  Uczniów lokalnych szkół zapraszamy już o godz. 10:00. W Sali Konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego odbędzie się wówczas warsztat „Po co sprzątamy rzekę?” pod kierunkiem Alicji Zielińskiej i Jana Wilkanowskiego.
 
Odprawę wszystkich uczestników akcji planujemy na godzinę 10:30 przed Żuławskim Parkiem Historycznym.
 
Grupy piesze i grupy na jednostkach pływających, wyruszą od mostu zwodzonego w górę i w dół rzeki po obu brzegach, w miejscach dostępnych w obrębie miasta i zbiorą jak najwięcej śmieci. Zapewniamy worki i rękawiczki ochronne. Worki ze śmieciami będą składowane w wyznaczonych miejscach i odbierane łodziami  Szacowany czas trwania sprzątania to około trzy godziny.
 
Z kolei w sobotę (20.04) wspólnie z Gospodą Mały Holender planujemy sprzątanie ścieżki rowerowej ? z Nowego Dworu do Żelichowa. Zbiórka uczestników odbędzie się przy wiacie rowerowej na ulicy Portowej o godz. 10:00.
 
Będziemy szli wzdłuż rzeki Tugi, aż do mostu (podnoszonego) w Żelichowie. Następnie zapraszamy do gospody Mały Holender w domu podcieniowym, gdzie na uczestników spotkania będzie czekał zasłużony posiłek! 
 
Grupy zorganizowane prosimy o potwierdzenie udziału w akcji z podaniem liczby uczestników i numeru telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail do opiekuna grupy do wtorku, 16 kwietnia.
 
Kontakt:
KLUB NOWODWORSKI - Mariola Mika, tel. 505433202, Anna Gnyś, tel. 609623274, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 
 sprzątanie rzeki tugi
 
 
 

Nadchodzi majówka, a więc czas na spotkanie z najmłodszymi adeptami wędkarstwa - zapisy czas start.

Koło PZW nr 6 w Nowym Dworze Gdańskim oraz Gmina Nowy Dwór Gdański serdecznie zapraszają na zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży, które odbędą się na nowodworskim bulwarze w dniu 05.05.2024.

Zapisy u naszych partnerów
Sklep wędkarski Zander Nowy Dwór Gdański
Sklep Wędkarsko-zoologiczny "Jolanta" Nowy Dwór Gdański

Ilość miejsc ograniczona do 36 osób - decyduje kolejność zgłoszeń. Następnie zapisujemy na listę rezerwową.

Zwracamy się także jak co roku z apelem do wszystkich ludzi dobrego serca. Jeśli chcielibyście w jakikolwiek sposób pomóc przy realizacji tych zawodów prosimy o kontakt - przydadzą się każde fundusze, nagrody rzeczowe, słodycze, owoce, soczki itp. Pamiętajcie robimy to by dzieci odciągnąć od komputerów i nauczyć spędzania czasu na świeżym powietrzu obcując z naturą i rywalizując z rówieśnikami.

Prosimy w tym celu o kontakt z Paweł Makarski lub pod numerem 697-033-975.

 

 

zawody wędkarskie nowy dwór gd

 

 

 

 

Więcej na : https://zulawytv.pl/10778/zawody-wedkarskie-dla-dzieci-i-mlodziezy-zakonczone-sukcesem-relacja-z-wydarzenia

Zapraszamy do Bursztynowej Gminie Stegna. Trwają zapisy na Grand Prix Cross Polska cz.4/12, które odbędzie się w Stegnie 20 kwietnia 2024 r., 
Zapisy pod adresem: www.zapisyvaldano.pl
 
Komisja odbiorowa powołana przez Zarząd Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim dokonała odbioru końcowego zadania pn.: „Część nr 2 – Przebudowa drogi powiatowej nr 2304G Myszewko, w zakresie budowy chodnika”.
 
W ramach inwestycji wzdłuż drogi powiatowej nr 2304G w miejscowości Myszewko wybudowano chodnik na odcinku o długości ok. 230 m. Wykonawcą robót budowlanych było PPH Mariola i Janusz Szalczewscy Spółka Jawna.
 
W odbiorze udział wzięli Starosta Nowodworski Pan Jacek Gross, Wicestarosta Nowodworski Pani Barbara Ogrodowska oraz Członkowie Zarządu Powiatu Pan Marcin Głowacki i Pan Tomasz Szczepański.
 
Koszt robót budowlanych wyniósł 199.952,76 zł. Zadanie zrealizowano przy pomocy finansowej Gmina Nowy Dwór Gdański w wysokości 75.000,00 zł.
 
 
 
Przebudowa drogi powiatowej nr 2304G Myszewko, w zakresie budowy chodnika (3)
Przebudowa drogi powiatowej nr 2304G Myszewko, w zakresie budowy chodnika (1)
Przebudowa drogi powiatowej nr 2304G Myszewko, w zakresie budowy chodnika (2)
Previous Next Play Pause
 
Źródło: Powiat Nowodworski Starostwo Powiatowe
Wyróżnienie za szczególne osiągnięcia sportowe dla  Leny Rózgi
 
Burmistrz Jacek Michalski i Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Krawczyk wręczyli list gratulacyjny i bon pieniężny dla Leny Rózgi za zdobycie brązowego medalu w 44 Grand Prix Slovakia 2024 w kategorii kumite dziewcząt U12 40 kg oraz brązowego medalu w Międzynarodowym Turnieju Karate Warsaw Open 2024 w kategorii kumite dziewcząt U12 45 kg
„Proszę o przyjęcie słów uznania za osiągnięty wyniki sportowy. Dziękuję za godne reprezentowanie Żuław.
Życzę kolejnych sukcesów sportowych." - Burmistrz Jacek Michalski

Państwo Śmielewscy otrzymali z rąk Burmistrza medale prezydenckie przyznawane za długoletnie pożycie małżeńskie oraz drobny upominek od naszej gminy.

Państwo Helena i Zdzisław Śmielewscy świętują Złote Gody. Przeżyte razem 50 lat małżeństwa, to wyjątkowa chwila dla Jubilatów. Nie zabrakło życzeń, wzruszeń, ale także wspomnień.

Burmistrz Jacek Michalski wraz z Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anną Rachwał złożyli Jubilatom życzenia kolejnych lat przeżytych we wzajemnej miłości, szacunku i zgodzie. 

 

złote gody nowy dwor gdanski6
złote gody nowy dwor gdanski5
złote gody nowy dwor gdanski8
złote gody nowy dwor gdanski1
złote gody nowy dwor gdanski2
złote gody nowy dwor gdanski3
złote gody nowy dwor gdanski4
Previous Next Play Pause
Państwo Laskowscy otrzymali z rąk Burmistrza medale, które zostały im przyznane przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.
 
Państwo Elżbieta i Lech Laskowscy świętują 50-lecie pożycia małżeńskiego. Złote Gody są wyjątkowym momentem, który przywołuje wspomnienia, pierwsze spotkanie, chwile piękne, zabawne historie.
 
Pół wieku razem, w zdrowiu i chorobie, w smutku i radości, w bogactwie i biedzie.
 
Z tej okazji Burmistrz Jacek Michalski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Rachwał złożyli Jubilatom życzenia kolejnych lat, przeżytych razem we wzajemnej miłości i życzliwości.
 
złote gody3
złote gody5
złote gody4
złote gody1
Previous Next Play Pause
 
Źródło: Gmina Nowy Dwór Gd,
 

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niżej wymienionych nieruchomości niezabudowanych położonych przy ulicy Okopowej w Nowym Dworze Gdańskim, stanowiących własność Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański, dla których Sąd Rejonowy w Malborku – IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Nowym Dworze Gdańskim prowadzi Księgę Wieczystą KW GD2M/00052047/6 :

  1. nr 250/3   o pow. 0,1222 ha   cena wywoławcza   168.893,-  zł wadium  16.889,30 zł
  2. nr 250/6   o pow. 0,1288 ha   cena wywoławcza   178.015,-  zł wadium   17.801,50 zł
  3. nr 250/9   o pow. 0,1347 ha   cena wywoławcza   186.168,-  zł wadium   18.616,80 zł

Do ceny sprzedaży każdej działki zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Nowy Dwór Gdański teren, na którym położone są działki objęte przetargiem określony jest jako „MU2 - teren zabudowy mieszkaniowej i usługowej”. Działki sprzedaje się na cele zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Nieruchomości wolne są od obciążeń i zobowiązań. Działki nie są uzbrojone. W pobliżu działek przebiega sieć kanalizacyjna, wodociągowa, energetyczna oraz gazowa. Działki posiadają dostęp do drogi gminnej stanowiącej ulicę Okopową poprzez gminne działki nr 250/24 i 250/23 oraz 250/4 tworzące drogę dojazdową. Działki dojazdowe nie są utwardzone nawierzchnią betonową lub asfaltową. W przypadku powstania infrastruktury drogowej Gmina może naliczyć opłatę adiacencką w terminie 3 lat od daty jej oddania do użytkowania.

 

Termin zagospodarowania nieruchomości nie jest wymagany. Na podstawie art. 11 i 12 ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 82) po uzyskaniu pozwolenia na budowę, inwestor będzie zobowiązany do uiszczenia w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim należnych opłat za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej.

 

Każdy uczestnik przetargu musi zaoferować cenę wyższą od wywoławczej, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.

 

Przetarg odbędzie się w dniu 21 maja 2024 r. o godz. 11.00 w siedzibie Referatu Majątku Komunalnego Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim przy ulicy Wejhera 5A. Warunkiem wzięcia udziału w przetargu jest wpłacenie wadium na konto Urzędu Miejskiego w Żuławskim Banku Spółdzielczym w Nowym Dworze Gdańskim nr 89 8306 0003 0000 8006 2000 0040 w taki sposób aby wpłata była na koncie Urzędu najpóźniej w dniu 16 maja 2024 r.

 

Wpłacenie wadium równoznaczne jest z zapoznaniem się i akceptacją zarządzenia o zbyciu nieruchomości, treści ogłoszenia o przetargu, warunków i przedmiotu przetargu, stanu prawnego i faktycznego przedmiotu przetargu, rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1490 z późn. zm) oraz regulaminu przeprowadzania przetargów na sprzedaż, dzierżawę, najem lub oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości stanowiących własność Gminy Nowy Dwór Gdański oraz przeprowadzania rokowań, zamieszczonego na stronie internetowej https://bip.miastonowydwor.pl/190-przetargi-inne.html

 

Wylicytowana cena sprzedaży nieruchomości płatna jest jednorazowo na konto Urzędu Miejskiego w Żuławskim Banku Spółdzielczym nr 26 8306 0003 0000 8006 2000 0010 tak, aby cała należność była na koncie Urzędu najpóźniej trzy dni przed dniem podpisania umowy notarialnej.

 

Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie odstąpienia od zawarcia umowy notarialnej przez uczestnika, który przetarg wygrał. Uczestnikom, którzy przetargu nie wygrali, wadium zostanie zwrócone w ciągu 3 dni od daty zamknięcia przetargu.

Notarialna umowa sprzedaży zawarta zostanie w terminie 30 dni od dnia zamknięcia przetargu. Koszty podpisania aktu notarialnego pokrywa nabywca.

Nieruchomości można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.00.

Dodatkowych informacji o przedmiocie przetargu udziela się w siedzibie Referatu Majątku Komunalnego Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim ul. Wejhera 5A, pokój nr 3, tel. 55 625 77 81. Zastrzega się prawo unieważnienia przetargu z uzasadnionych przyczyn.

 

Ogłoszenie zamieszczono na stronach internetowych http://bip.miastonowydwor.pl, http://miastonowydwor.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim.

Nowy Dwór Gdański, 2024-04-17

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego

ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w obrębie geodezyjnym 0004 przy ulicy Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim, stanowiących własność Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański, dla których Sąd Rejonowy w Malborku – IX Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Nowym Dworze Gdańskim prowadzi Księgę Wieczystą KW GD2M/00052504/8:

  1. nr 142/7 o pow. 0,2275 ha    cena wywoławcza 450.000,00  zł ;  wadium 45.000,00 zł
  2. nr 142/8 o pow. 0,2172 ha    cena wywoławcza 430.000,00  zł ;  wadium 43.000,00 zł

 

Do ceny sprzedaży każdej działki zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.

Obszar, na którym znajdują się działki nr 142/7 i 142/8 jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego uchwalonym na mocy Uchwały Nr 342/XLIII/2017
z dnia 30 listopada 2017 r., w którym teren obejmujący przedmiotowe działki oznaczony jest symbolem U1-tereny zabudowy usługowej oraz Z1-tereny zieleni izolacyjnej.

Działki sprzedaje się na cele zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Nieruchomości wolne są od obciążeń i zobowiązań. 

Działki posiadają dostęp do drogi publicznej (ulica Warszawska) przez działkę nr 142/6, która zgodnie z decyzją podziałową z dnia 19.06.2019 r. ma stanowić drogę wewnętrzną. Brak jest urządzonego zjazdu z drogi powiatowej ul. Warszawskiej. Działki nie posiadają uzbrojenia.
Przez niewielki fragment działki nr 142/8 w jej południowo-wschodniej części tuż przy granicy przebiega sieć gazowa. Pozostałe media (woda, kanalizacja, telekomunikacja) znajdują się z drugiej strony drogi.

W obszarze przyległym do działek będących przedmiotem przetargu prowadzone są prace projektowe w zakresie budowy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, którą planuje się wykonać w terminie do 31 sierpnia 2025 roku.

W ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim działka nr 142/7 o pow. 0,2275 ha oznaczona jest symbolem RII-0,2054 ha i W-RII-0,0221 ha, a działka nr 142/8 o pow. 0,2172 ha oznaczona jest symbolem RII-0,2058 ha i W-RII-0,0114 ha. Na podstawie art. 11 i 12 ustawy z dnia 3 lutego 1995r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 82) po uzyskaniu pozwolenia na budowę inwestor będzie zobowiązany do uiszczenia w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim należnych opłat za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej.

Termin zagospodarowania nieruchomości nie jest wymagany.

Każdy uczestnik przetargu musi zaoferować cenę wyższą od wywoławczej, z tym,
że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.

Przetarg odbędzie się w dniu 20 czerwca 2024 r. o godz. 1100 w siedzibie Referatu Majątku Komunalnego Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim przy ulicy Wejhera 5A. Warunkiem wzięcia udziału w przetargu jest wpłacenie wadium na konto Urzędu Miejskiego w Żuławskim Banku Spółdzielczym w Nowym Dworze Gdańskim nr 89 8306 0003 0000 8006 2000 0040 w taki sposób aby wpłata była na koncie Urzędu najpóźniej w dniu 17 czerwca 2024 r.

Wpłacenie wadium równoznaczne jest z zapoznaniem się i akceptacją zarządzenia o zbyciu nieruchomości, treści ogłoszenia o przetargu, warunków i przedmiotu przetargu, stanu prawnego i faktycznego przedmiotu przetargu, rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1490 z późn. zm) oraz regulaminu przeprowadzania przetargów na sprzedaż, dzierżawę, najem lub oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości stanowiących własność Gminy Nowy Dwór Gdański oraz przeprowadzania rokowań, zamieszczonego na stronie internetowej https://bip.miastonowydwor.pl/190-przetargi-inne.html

 

 

Wylicytowana cena sprzedaży nieruchomości płatna jest jednorazowo na konto Urzędu Miejskiego w Żuławskim Banku Spółdzielczym nr 26 8306 0003 0000 8006 2000 0010 tak, aby cała należność była na koncie Urzędu najpóźniej trzy dni przed dniem podpisania umowy notarialnej.

Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie odstąpienia od zawarcia umowy notarialnej przez uczestnika, który przetarg wygrał. Uczestnikom, którzy przetargu
nie wygrali, wadium zostanie zwrócone w ciągu 3 dni od daty zamknięcia przetargu.

Notarialna umowa sprzedaży zawarta zostanie w terminie 30 dni od dnia zamknięcia przetargu. Koszty podpisania aktu notarialnego pokrywa nabywca.

Nieruchomości można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 900 – 1400.

Dodatkowych informacji o przedmiocie przetargu udziela się w siedzibie Referatu Majątku Komunalnego Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim ul. Wejhera 5A, pokój nr 3,
tel. 55 625 77 81. Zastrzega się prawo unieważnienia przetargu z uzasadnionych przyczyn.

Ogłoszenie zamieszczono na stronach internetowych http://bip.miastonowydwor.pl, http://miastonowydwor.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim.

 

 

Nowy Dwór Gdański, 2024-04-17

 

 

 

 

Zawiadomienie Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego informuje, że w dniu 17 kwietnia 2024 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim ul. Wejhera 3 zostały wywieszone na okres 21 dni wykazy nieruchomości przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Strona 1 z 565


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl