Wydanie nr 157 / 2023   

 

Ogłoszenie Starosty Nowodworskiego z dn.06.06.2023 r.                                                           

Starosta Nowodworski podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 5 czerwca 2023 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim w Wydziale Geodezji Kartografii i Katastru przy ulicy Warszawskiej 28B zostały wywieszone na okres 21 dni - wykazy nieruchomości  stanowiących własność Skarbu Państwa przeznaczonych do dzierżawy.   

GK.6845.2.2023.AS
GK.6845.3.2023.AS

Recital Żuławskiego Barda w Żuławskim Ośrodku Kultury.

We wtorek 6 czerwca zapraszamy na Recital Żuławskiego Barda, czyli koncert Jana Wilkanowskiego, któremu akompaniować będzie Tomasz Stroynowski. Wydarzenie połączone będzie z promocją książek naszego Gościa. To kolejny koncert w ramach akcji “KOS ma głos”

Początek o godz. 19:00 ⏰ Na recital obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Informacji ŻOKu. Warto się spieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona ‼
 
Tematyka naszego spotkania będzie stara jak świat. Pojawi się słowo o miłość, ale również jej braku, opowieści o odejściach i powrotach, a także przemyślenia o powolnym przemijaniu. Do tego rozważania na temat pewnego mebla z salonu i wszechobecnej depresji (i to nie tej geograficznej)...
W trakcie koncertu usłyszymy w sumie 11 utworów. Siedem autorskich utworów Jana Wilkanowskiego oraz trzy z repertuaru Leonarda Cohena (dwa w tłumaczeniu naszego artysty, a jeden w tłumaczeniu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego).
“KOS ma głos” to nowa inicjatywa Krainy Otwartej Sztuki “KOS”. W trakcie recitali organizowanych w Żuławskim Ośrodku Kultury, swoje muzyczne talenty będą prezentować uczniowie, którzy na co dzień szlifują swoje umiejętności pod czujnym okiem Eweliny i Tomasza Stroynowskich.
 
Koncert połączony będzie z promocją dwóch nowych książek Jana Wilkanowskiego.
? "Błękitne opowieści" to zbiór opowiadań przyrodniczych dotyczących flory i fauny nadmorskiej z rejonu Mierzei Wiślanej. W publikacji opisane zostały niezwykłe spotkania z fokami, sieweczkami obrożnymi oraz rybitwami. Wydawnictwo zostało bogato zilustrowane fotografiami, które wykonał sam autor.
?"Bałtyk. przewodnik dla dużych i małych" to pozycja od Wydawnictwa Literackiego dla prawdziwych wilków morskich, ale i nie tylko! W książce znajdziecie wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Bałtyku, ale boicie się zapytać! Poznacie jego mieszkańców – tych dawnych i tych współczesnych. Dowiecie się o pewnej Celebrytce, która od mola w Sopocie wolała plażę w Krynicy Morskiej. Skosztujecie kaszëbskô malëne. Spotkacie mistrzynię morskiego kamuflażu. I nauczycie się rozróżniać łzy królowej Juraty od zwykłych nadmorskich kamyków.
 
Jan Wilkanowski - nauczyciel, działacz ekologiczny i przewodnik turystyczny. Pochodzi z Łodzi, ale swoje życie związał z Bałtykiem. Od 1998 roku mieszka w Stegnie na Mierzei Wiślanej. Uczy młodzież wychowania fizycznego, a od niedawna także biologii. Przyczynił się do tego wolontariat w międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF i działającym pod jej skrzydłami Błękitnym Patrolu, który dba o siedliska przyrodnicze ssaków morskich oraz ptaków. Jan Wilkanowski jest z nim związany do dzisiaj.
Prywatnie mąż i tata (naturalny i zastępczy) dla dwóch dorosłych już synów. Kocha aktywność fizyczną w każdej postaci – biega (ukończył 6 maratonów!), jeździ na rowerze, pływa kajakiem, żegluje, chodzi po górach (Bieszczady to jego drugie ukochane miejsce na ziemi!). Interesuje się także fotografią, ornitologią, muzyką, architekturą i historią. Autor książki Błękitne opowieści (2021), w której opisał pracę wolontariuszy Błękitnego Patrolu. Finalista konkursu „Nauczyciel Pomorza 2018”.
 
6 czerwca 2023 r.
godz. 19:00
Sala Kina Żuławy
Żuławski Ośrodek Kultury
 

Rusza nabór rocznika 2019 na zajęcia sportowe

Zaproszenie do udziału w zajęciach piłki nożnej skierowane jest do wszystkich Szkrabów z rocznika 2019
Zajęcia odbywają się na boisku w Kmiecinie.

Cały czas prowadzony jest nabór dla dzieci i młodzieży z roczników 2009-2018


as nabór
Raz, Dwa, Trzy! AS to MY

poniedziałek, 05 czerwiec 2023 14:07

Zarządzenie Wójta Gminy Stegna z dn. 2.06.2023 r.,

Zarządzenie Wójta Gminy Stegna z dn. 2.06.2023 r., w sprawie wywieszenia wykazu nieruchomości stanowiących działkę nr 121 zabudowaną położoną w miejscowości Przemysław stanowiącą własność Gminy Stegna przeznaczoną do bezpłatnego użyczenia dla Stowarzyszenia Czarni Przemysław

 

 

zarządzenie
Previous Next Play Pause

Mundurowi zapraszają dzieci w sobotę 3 czerwca na piknik pn. „Służby mundurowe dzieciom”. Pokazy sprzętu służbowego, pokaz tresury psa policyjnego oraz wiele konkursów z nagrodami.

Już 03 czerwca 2023 roku od godziny 10.00 do 14.00 zapraszamy do Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie w urokliwym miejscu Żuławskiego Parku Historycznego, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, Placówka Straży Granicznej w Krynicy Morskiej wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Nowego Dworu Gdańskiego organizuje ten wyjątkowy Dzień Dziecka.

W tym dniu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Mundurowi przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji, w tym m.in. będzie prezentacja sprzętu służb mundurowych, pokaz tresury psa policyjnego.

Wiele konkursów i zabawy z nagrodami. Dla każdego będzie wata cukrowa oraz popcorn oraz zjeżdżalnie dmuchane, pokaz akrobatyki. Zapraszamy również posiadaczy rolek. Pod kątem instruktora jazdy na rolkach, będzie można nauczyć się kilku sztuczek. Pamiętajmy, aby koniecznie zabrać ze sobą kask oraz ochraniacze.


Serdecznie zapraszamy.

Czas: sobota, 3 czerwca godz. 10.00- 14.00
Miejsce: plac przy Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim.

 

dzien dziecka nowy dwor gd
Previous Next Play Pause

Abonament parkingowy dla mieszkańców Krynicy Morskiej: Wygodne rozwiązanie dla mieszkańców

Mieszkańcy Krynicy Morskiej mają możliwość skorzystania z korzystnego Abonamentu Mieszkańca, który uprawnia do bezpłatnego parkowania pojazdu przez maksymalnie 60 minut na dowolnym miejscu postojowym w Strefie Płatnego Parkowania na terenie Gminy Miasta Krynica Morska.

Abonament Mieszkańca jest ważny w okresie od 15 czerwca do 15 września 2023 r., co zapewnia mieszkańcom dostęp do wygodnego parkowania przez całe lato. Istnieje również możliwość jednorazowego wykupienia abonamentu dla dwóch określonych pojazdów, umożliwiając elastyczne korzystanie z bezpłatnych miejsc postojowych.

Ta atrakcyjna oferta jest przeznaczona specjalnie dla lokalnych mieszkańców, aby ułatwić im codzienne poruszanie się po mieście w sezonie letnim. Dzięki Abonamentowi Mieszkańca, parkowanie staje się prostsze i bardziej dostępne, zapewniając wygodę i oszczędność czasu mieszkańcom Krynicy Morskiej.

Abonament miesięczny dla mieszkańca może wykupić mieszkaniec, zameldowany na stałe lub czasowo na okres nie krótszy jak jeden rok, na dwa określone pojazdy. Dokumentem upoważniającym do jego nabycia jest dowód rejestracyjny ze wpisanym adresem właściciela pojazdu lub wpisanym adresem firmy właściciela pojazdu. W przypadku pojazdów użytkowanych w ramach umowy leasingowej, najmu lub użyczenia, należy przedłożyć dodatkowo poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię tej umowy.

Aby otrzymać ABONAMENT MIESZKAŃCA, należy złożyć w Urzędzie Miasta Krynica Morska następujące dokumenty:

– Wypełniony Wniosek o wydanie abonamentu mieszkańca.

– Kopię dowodu rejestracyjnego pojazdu ze wpisanym adresem właściciela pojazdu lub wpisanym adresem firmy właściciela pojazdu. W przypadku pojazdów użytkowanych w ramach umowy leasingowej, najmu lub użyczenia, należy przedłożyć dodatkowo poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię tej umowy.

– Potwierdzenie wniesienia opłaty w wysokości 10 zł, której można dokonać w kasie Urzędu Miasta Krynica Morska lub przelewem na konto Banku Spółdzielczego Stegna, Nr rachunku 55 8308 0001 0006 1681 2000 0010, tytuł przelewu: „Abonament mieszkańca 2023 – imię i nazwisko wnioskodawcy”.

wniosek-abonament-mieszkanca-SPP-2023Pobierz

Weekend 02 -04 czerwca 2023 r.

W najbliższy weekend od piątku 2 czerwca do niedzieli 4 czerwca zostanie wprowadzone sterowanie ręczne oraz zostanie zmniejszona ilość wahadeł na drodze.

Długi Weekend Boże Ciało 07 – 12 czerwca 2023 r

Natomiast na długi weekend od środy 7 czerwca od godziny 16:00 do poniedziałku 12 czerwca do godziny 11:00 planowane jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na całej długości remontowanej drogi, tj. od Stegny do Krynicy Morskiej.

Ponowne wprowadzenie wahadeł planowane jest na poniedziałek 12 czerwca 2023 r. od godziny 11:00.

 

Na wszystkich odcinkach trwają przygotowania, aby na długi weekend 08-11 czerwca br.  zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami ruch dwukierunkowy odbywał się na całej długości przebudowywanej drogi.

Warto wspomnieć o przylegającym do inwestycji remoncie metodą nakładki bitumicznej drogi wojewódzkiej nr 502 (Nowy Dwór Gdański - Stegna; długość odcinka ok. 1,6 km) ostatnie prace wykończeniowe zostaną zrealizowane jeszcze przed weekendem.

Zapewniamy, że droga wojewódzka nr 501 będzie w czasie realizacji przebudowy cały czas przejezdna. Wprowadzone organizacje ruchu mają maksymalnie ułatwić przejazd turystom i mieszkańcom.

 

Po weekendzie od 12 czerwca br. roboty zaczną się na wahadłach w okolicy Stegnyw centrum Sztutowa (lewa strona) oraz kontynuowane będą prace brukarskie po stronie prawej. Na dotychczasowych wahadłach w Skowronkach przed przekopem i w lesie za nim zostaną wykonane pobocza, a następnie zostaną wprowadzone wahadła po prawej stronie drogi.

 

Przypomnijmy, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 rozpoczęła się w połowie listopada 2022 r. i potrwa do listopada 2024 r. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, a wykonawcą prac budowlanych Budimex. Koszt prac budowlanych jest
finansowany z programu Polski Ład i budżetu Województwa Pomorskiego. Wartość dofinansowania wynosi ok. 63,3 mln , a całość inwestycji kosztuje ok. 98 mln zł.

Inf. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku

Zawiadomienie Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego

Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego informuje, że w dniu 2 czerwca 2023 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim ul. Wejhera 3 został wywieszony na okres 21 dni wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży.

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim zapraszają na debatę społeczną!

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim serdecznie zapraszają na debatę społeczną pod hasłem Porozmawiajmy
o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ - SENIORZE NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!

W dniu 6 czerwca 2023 r. o g. 11:00 w m. Jazowa w świetlicy wiejskiej funkcjonariusze Policji oraz pracownicy socjalni ponownie spotkają się z lokalną społecznością, celem omówienia tematyki oszust „na wnuczka”, na „policjanta” oraz innych zagrożeń,
w których osoby starsze mogą zostać ofiarami przestępstw.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych seniorów do wzięcia udziału w debacie.

W akcji podejmowania rozbitków z jachtu na Ujściu Wisły w Mikoszewie brały udział SAR BSR Sztutowo, SAR BSR Świbno, OSP Mikoszewo i OSP Jantar oraz statek ratowniczy Wiatr. Po wywróceniu się jachtu cztery osoby wpadły do wody. Wszystkie podjęte z wody są już bezpieczne.
 
Zatonął jacht w miejscowości Mikoszewo około mili morskiej od Ujścia Wisły, na pokładzie którego znajdowały się łącznie cztery osoby. Trzy osoby znajdowały się na lądzie po stronie Świbna.
Poszkodowana osoba, która znajdowała się w wodzie, została skutecznie podjęta przez Służba SAR - BSR Świbno.
 
Wszystkim czterem osobom została udzielona pierwsza pomoc na terenie bazy BSR Świbno i przekazana ZRM. Żadna z osób nie wymagała dalszej hospitalizacji.
O godz. 9.27 polska ze statku Tjorven nadała drogą radiową sygnał mayday, że jednostka tonie, po czym urwała się łączność, tylko zdążyli podać lokalizację. Zadysponowano SAR w Świbnie, w Sztutowie i statek ratowniczy Wiatr celem poszukiwania i pomocy poszkodowanym. Poszukiwania odbywały się w rejonie ujścia Wisły. Po godzinie zgłosił się obserwator z plaży, który zauważył wystrzelone czerwone sygnały wzywania pomocy.
 
Dzięki tej informacji udało się zlokalizować pierwszego rozbitka w wodzie, którzy przekazał info, że pozostała trójka żeglarzy o własnych siłach dotarła na Mewią Łachę. Cała czwórka trafiła do SAR w Świbnie.
 
Na miejscu oczekiwał LPR i pogotowie. Dwie osoby były w stanie hipotermii, ale żadna z nich nie wymagała hospitalizacji. 
Strona 1 z 490


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl