Wydanie nr 340 / 2022   

 

poniedziałek, 12 wrzesień 2022 21:18

Odbiór techniczny przystani żeglarskiej tzw. "ściany w wodzie" przy starostwie powiatowym. Wyróżniony

Napisał
Nowy Dwór Gdański. Zakończono budowę przystani żeglarskiej.

31 sierpnia br. odbył się odbiór techniczny oraz konserwatorski inwestycji pn.: „Budowa przystani żeglarskiej wraz z budową pływających pomostów cumowniczych na rzece Tudze z przebudową części pomieszczeń piwnicznych wraz ze zmianą sposobu ich użytkowania na potrzeby bosmanatu w budynku Starostwa Powiatowego”.

 
W odbiorze uczestniczyli: Pan Tomasz Kozyra oraz Pani Olga Teresińska przedstawiciele Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Pan Dawid Zawadewicz kierownik budowy, jak również Pan Marcin Baźmierowski Inspektor Nadzoru oraz Pani Izabela Huk-Malinowska Kierownik Prac Konserwatorskich. Powiat Nowodworski reprezentowali Pan Jacek Gross Starosta Nowodworski, Pani Barbara Ogrodowska Wicestarosta Nowodworski, Członkowie Zarządu Pan Marcin Głowacki i Tomasz Szczepański oraz Paulina Ciszek Kierownik Wydziału Infrastruktury. Wyremontowane pomieszczenia zostaną w okresie jesienno – zimowym wyposażone w niezbędny sprzęt m.in. meble, stoły, krzesła, sprzęt agd, co umożliwi prawidłowe funkcjonowanie obiektu.
 
Pomieszczenia bosmanatu oraz infrastruktura towarzysząca zostaną udostępnione wodniakom i mieszkańcom Powiatu od nowego sezonu żeglarskiego. Inwestycja o wartości blisko 2,6 mln złotych została zrealizowana w ramach przedsięwzięcia strategicznego Województwa Pomorskiego Rozwój ofert turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej.
 
Zadanie w 85% zostało sfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 i w 15% z budżetu Powiatu Nowodworskiego.
 
Inwestycja jest już drugim po remoncie mostu w Tujsku zadaniem zrealizowanym w ramach Projektu "Pętla Żuławska-poprawa dostępności Nowego Dworu Gdańskiego drogą wodną".
 
sciana w wodzie12
sciana w wodzie13
sciana w wodzie09
sciana w wodzie10
sciana w wodzie11
sciana w wodzie05
sciana w wodzie06
sciana w wodzie07
sciana w wodzie08
sciana w wodzie01
sciana w wodzie02
sciana w wodzie03
sciana w wodzie04
Previous Next Play Pause
 
Przypomnijmy tylko, że Powiat Nowodworski w październiku 2016 r. zdecydował o przystąpieniu do projektu współfinansowanego ze środków RPO Woj. Pomorskiego na lata 2014-2020, czym rozpoczął starania o budowę przystani żeglarskiej (przebudowa pomieszczeń i zabezpieczenie ściany w wodzie Starostwa), remont mostu zwodzonego w Tujsku, przebudowę mostu stałego w Żelichowie na most podnoszony (w trakcie realizacji), remont mostu kolejowego w Rybinie (w trakcie realizacji, ciągły etap uzgodnień z Konserwatorem Zabytków).
 
W 2017 r. na wyżej wymienione zadania Powiat otrzymał 6,5 mln zł dofinansowania, a w roku 2020, dzięki przychylności Zarządu Woj. Pomorskiego kolejne wsparcie w wysokości 4 mln złotych. Tak duży proces inwestycyjny, niestety wymagał czasu, środków i zaangażowania wielu osób, ale efekty już widać.
 
 
 

Media

Skomentuj