Wydanie nr 149 / 2023   

 

czwartek, 18 kwiecień 2024 10:11

Jak dopasować parapet plastikowy? Wyróżniony

Napisał

Parapety stanowią istotny element aranżacji wnętrza, dlatego ważne jest dopasowanie ich do rodzaju okna oraz stylu pomieszczenia. Oprócz walorów estetycznych, parapety muszą pełnić także funkcje praktyczne, takie jak zatrzymywanie kurzu czy kontrolowanie cyrkulacji ciepłego powietrza - powinny kierować je do wnętrza, a nie na szybę. Wybór odpowiednich materiałów i kształtu parapetów ma tutaj kluczowe znaczenie, aby sprostać tym wymaganiom użytkowym i estetycznym.

Jak dobrać parapet do wnętrza?

Należy unikać montażu zbyt ozdobnych parapetów w zestawieniu ze zwykłymi plastikowymi oknami lub odwrotnie - do okien o dekoracyjnej ramie nie będzie pasował prosty, biały parapet. Zaleca się dobieranie parapetów do materiału okien - drewniane okna najlepiej zestawiać z drewnianymi lub drewnopodobnymi parapetami, a parapet kamienny również doskonale będzie się prezentować. Jeśli okno jest białe, najlepiej dobrać do niego biały parapet, na przykład wykonany z PCV - są one lekkie, łatwe w czyszczeniu i przystępne cenowo. Malowany na biało parapet drewniany lub stalowy również będzie odpowiedni do takiego okna.

Szeroka oferta plastikowych parapetów dostępna jest na https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/okna-parapety/parapety-wewnetrzne-pcv

Jaką funkcję pełnią parapety?

Parapet powinien być dostosowany do przeznaczenia pomieszczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o wilgoć. W łazience najlepiej sprawdzą się parapety wykonane z kamienia, ponieważ są odporne na zmiany temperatur i nie absorbują wody. Alternatywnie, dobre będą parapety z PCV lub ceramiczne. W kuchni również warto wybrać materiały odporne na wilgoć i zarysowania, a przy tym dobrze dopasować kolorystycznie do blatu kuchennego. Planując montaż parapetu, należy zwrócić uwagę na jego dopasowanie do okna i wystroju wnętrza, aby stworzyć spójną całość. Montaż parapetu nie jest skomplikowany, ale kluczowe jest solidne i szczelne zamocowanie, aby uniknąć powstania mostków termicznych i zapewnić stabilność i estetykę.

Montaż parapetu jest istotny

Podczas planowania montażu parapetu istotne jest dopasowanie go do okna pod względem materiału i koloru, jak również do wystroju wnętrza, co zapewni spójność całej aranżacji. Montowanie parapetu nie jest skomplikowane, jednak należy wykonać to starannie, aby zapewnić solidne i szczelne mocowanie. Staranność w montażu pozwoli uniknąć powstawania mostków termicznych między oknem a parapetem oraz zagwarantuje stabilność i estetykę parapetu.

– Artykuł sponsorowany

Skomentuj