Wydanie nr 338 / 2024   

 

środa, 09 październik 2024 10:11

Nietrzeźwy kierujący to realne zagrozenie na drodze. Wyróżniony

Napisał
Każda osoba wsiadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków stanowi realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg. Nawet najmniejsza ilość alkoholu lub środków odurzających w organizmie prowadzi do drastycznego zmniejszenia zdolności kierowania pojazdem. Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 
W poniedziałek około godziny 22:00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 55, pomiędzy Martągiem a Dębiną. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 54-letni kierujący pojazdem rolniczym, nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z osobowym volkswagenem, którym kierował 23-latek.
 
Mundurowi przeprowadzili badanie trzeźwości, które u 54-latka wykazało prawie pół promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdemw stanie po użyciu alkoholu policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu.
 
We wtorek policjanci ruchu drogowego podczas służby, na terenie gminy Miłoradz zatrzymali do kontroli kierującego renaultem, który na widok umundurowanych funkcjonariuszy zawrócił i zaparkował pojazd. Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec Malborka. Policjanci przeprowadzili badanie, które wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Zgodnie z prawem 37-latek stracił prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.
 
Policjanci kolejny raz apelują o rozwagę. Jazda pod wpływem alkoholu może doprowadzić do zdarzeń drogowych, które w konsekwencji narażają innych użytkowników drogi na niebezpieczeństwo.
 
Alkohol powoduje spowolnienie działania układu nerwowego, co prowadzi do utraty zdolności do prawidłowego reagowania na bodźce. Nawet niewielka ilość alkoholu może wpłynąć na koncentrację kierowcy, co zwiększa ryzyko wypadku.
 
źródło: KPP Malbork

Skomentuj