Wydanie nr 89 / 2023

wtorek, 11 styczeń 2022 02:08

Żuławska Halowa Liga Piłki Nożnej. Hemako Sztutowo lider z I ligi stracił punkty. W górę zespoły Gminy i Nogatu.

Napisał

Pierwsze punkty stracił lider pierwszoligowców. Sztutowskie Hemako zaledwie zremisowało z zajmującym piąte miejsce w ligowej tabeli I ligi - zespołem Nat Parts.

Prowadzenie dla Nat Parts zdobył w 14 minucie meczu Mateusz Suchecki. W odpowiedzi Konrad Skrzypczak i Dawid Kiełczyński dali bramkową przewagę sztutowianom. Wówczas popis strzelecki urządził Maksim Satiński, który trzykrotnie umieścił piłkę w siatce rywali, dając prowadzenie 4:2 zespołowi Nat Parts. Piłkarze znad morza nie spasowani, W 34 i 38 minucie meczu Dawid Kiełczyński dwa razy pokonał bramkarza rywali, ratując remis dla swojego zespołu.

W II lidze nastąpiła zmiana na fotelu lidera. W bezpośrednim meczu dwóch prowadzących w tabeli drużyn lepsi okazali się piłkarze Stiv Meble, zwyciężając 8:4 zespół Mejer Lokale dla Firm. Pierwsza połowa meczu przyniosła wynik remisowy 3:3. Po zmianie stron zawodnicy Stiv Meble urządzili sobie ostre strzelanie, zdobywając pięć bramek. Mejerowcy odpowiedzieli tylko jednym celnym trafieniem. Przegrana kosztowała zespół MLdF utratę pozycji lidera tabeli.

Pierwsze punkty zdobyły zespoły Gminy i Nogatu. W bezpośrednim meczu outsiderów drugoligowej tabeli rozegranym w czwartek (6.01.) do przerwy 3:1 prowadzili piłkarze Nogatu po celnych trafieniach Krzysztofa Boryckiego, Pawła Semkowa i Marcina Kostka. Bramkę dla Gminy zdobył Radosław Dombrowski. Tuż po zmianie stron na 4:1 rezultat podwyższył Marcin Kostka. Ostatnie dziesięć minut gry jednak należało do piłkarzy Gminy. Skuteczna gra i celne trafienia Grzegorza Szuby, Michała Kowalczyka i Bartosza Mowczyna, którzy  trzykrotnie pokonali bramkarza Nogatu,  przyniosły wyrównanie.

Dwa dni później piłkarze Gminy ponownie wywalczyli jeden punkt remisując 3:3 ze Starą Gwardią. W pierwszej części meczu żadna z drużyn nie zdobyła gola.  Po przerwie w 23 minucie gry Błażej Zalewski uzyskał prowadzenie dla Starej Gwardii. Wyrównująca bramkę dla Gminy zdobył w 27 minucie Bartosz Mrówczyn. Na 2:1 dla Starej Gwardii  trafił Aleksander Żabiński. Po celnych strzałach Damiana Dobrzenieckiego i Michała Kowalczyka ponownie na prowadzenie 3:2 wyszedł zespół Gminy. Gdy wydawało się, że ambitnie grający piłkarze Gminy wreszcie sięgną po komplet punktów Adrian Zygarowski w ostatnich sekundach meczu zdobył wyrównującą bramkę dla Starej Gwardii i mecz zakończył się wynikiem remisowym.

Baltic Sun Jankowiak Elbląg vs. Hemako Sztutowo              3:7

Nat Parts vs. KS Tuja                                                              1:10

Doświadczeni vs. Metrotest Elbląg                                         4:10

Chillout vs. GE Power Elbląg                                                   0:5

Kadra Level Nieruchomości Kmiecin vs. Piękni i Młodzi     5:5