Wydanie nr 268 / 2022   

 

środa, 20 lipiec 2022 17:42

Krynica Morska. Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni i blisko 800 sztuk amunicji. Wyróżniony

Napisane przez zulawy tv
Mieszkaniec Krynicy Morskiej zgłosił, że w jego domku holenderskim jest przestrzelona na wylot ściana. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, ustalili, że strzał mógł pochodzić od sąsiada, u którego w toku przeszukania ujawnili ponad 800 sztuk amunicji oraz rewolwer, na które nie posiadał wymaganego zezwolenia. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

18 lipca mieszkaniec Krynicy Morskiej powiadomił dyżurnego nowodworskiej policji, że w swoim domku holenderskim, w którym nie był od kilku miesięcy, zauważył przestrzelinę na wylot w łóżku i ścianie. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, wykonując czynności, na miejscu zdarzenia ustalili, że strzał mógł pochodzić z sąsiedniej działki. Przeszukali pomieszczenia mieszkalne u sąsiada osoby zgłaszającej. W toku wykonywanych czynności, podczas przeszukania domu 43-latka funkcjonariusze ujawnili z widocznymi śladami korozji przedmiot przypominający broń palną -rewolwer, lufę od pistoletu oraz blisko 800 sztuk amunicji typu Tokarew, Mauser, Mosin.
 
 
 
 

Właściciel nie posiadał pozwolenia na posiadanie broni i amunicji. Ujawnione przedmioty zostały zabezpieczone, a mężczyzna został zatrzymany. Podczas przesłuchania mówił policjantom, że znalezisko znalazł w lesie i zachował dla siebie. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. Nie przyznał się do oddania strzału w domek holenderski sąsiada.
Za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.
 
Info: KPP Nowy Dwór Gd

Skomentuj