Wydanie nr 340 / 2022   

 

środa, 14 wrzesień 2022 20:27

Tegoroczne dożynki połączone z obchodami 77 urodzin Gminy Sztutowo za nami. Wyróżniony

Napisał
Tegoroczne dożynki Gminy Sztutowo połączone z obchodami 77 urodzin Gminy Sztutowo za nami.
 
Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza Święta celebrowana w kościele parafialnym w Sztutowie przez ks. proboszcza Jerzego Drobińskiego, który poświęcił wszystkie przyniesione dary i podziękował rolnikom za tegoroczne plony i żniwa. W ceremonii brali udział m.in.: Wójt Gminy Sztutowo Robert Zieliński, Józef Sarnowski-Członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Zbigniew Ptak- Pełnomocnik Marszałka ds. Aktywizacji Żuław i Zalewu Wiślanego, Przewodniczący Rady Gminy, przedstawiciele naszych wsi – sołtysi. Na ręce proboszcza złożono dary w postaci chleba, ryb, owoców i wina, które symbolizują tegoroczne plony.
 
Starości tegorocznych dożynek: Pani Monika Siebert oraz Pan Marek Miernikiewicz na ręce włodarza Gminy Sztutowo Roberta Zielińskiego przekazali chleb dożynkowy, którym to symbolicznie Wójt podzielił się z wiernymi.
 
Po mszy ulicami przeszedł korowód dożynkowy, podziwiany przez oczekujących na jego przejście mieszkańców naszej gminy i przyjezdnych gości. Wszyscy mogli zobaczyć pięknie udekorowany wieniec dożynkowy stworzony przez mieszkańców Gminy Sztutowo.
 
 
dożynki rybina (41)_edited
dożynki gminy Stegna 202208_edited
dożynki gminy Stegna 202209
dożynki gminy Stegna 202210
dożynki gminy Stegna 202211
dożynki gminy Stegna 202212
dożynki gminy Stegna 202213
dożynki gminy Stegna 202214
dożynki gminy Stegna 202215
dożynki gminy Stegna 202216
dożynki gminy Stegna 202217
dożynki gminy Stegna 202218
dożynki gminy Stegna 202219
dożynki gminy Stegna 202220
dożynki gminy Stegna 202240
dożynki rybina (61)_edited
dożynki rybina (59)_edited
dożynki rybina (55)_edited
dożynki rybina (54)_edited
dożynki rybina (53)_edited
dożynki rybina (52)_edited
dożynki rybina (50)_edited
dożynki rybina (49)_edited
dożynki rybina (48)_edited
dożynki rybina (45)_edited
dożynki rybina (44)_edited
dożynki rybina (42)_edited
Previous Next Play Pause
 
 
Druga część uroczystości – artystyczno-rozrywkowa odbyła się na stadionie sportowym prowadzona przez konferansjera Marcina Szeszę. Licznie zebranych mieszkańców, a także zaproszonych gości serdecznie przywitał gospodarz uroczystości - Wójt Gminy Sztutowo Robert Zieliński. W pierwszej części oficjalnego otwarcia wydarzenia odbyły się uroczyste podziękowania i wręczenia nagród. Z rąk vice Marszałka Józefa Sarnowskiego nagrodę odebrała Pani Krystyna Dróżdż – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Sztutowo, laureatka konkursu Marszałka województwa pomorskiego „Pomorskie dla Seniora”.
 
Gminne święto plonów było okazją do uhonorowania zasłużonych rolników i osób pracujących na rzecz rolnictwa w gminie Sztutowo, a byli nimi: Państwo Anna i Robert Stacheccy, Państwo Elżbieta i Andrzej Burczy oraz Państwo Bożena i Jan Anusiak. Nagrodę Wójta otrzymało także sołectwo Płonina za trud i zaangażowanie w przygotowaniu stoiska oraz wieńca dożynkowego.
 
 
 
 
 
 
 
Minione wydarzenie było także znakomitą okazją do zaprezentowania dorobku kulturalnego naszej gminy. Na scenie zaprezentowała się najmłodsza grupa artystyczna „Mała Mi” prowadzona przez Panią Marzenę Kozak, a także uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Pamięci Ofiar Stutthofu koordynowanych przez Panie Edytę Maćkowską i Małgorzatę Błaszak.
 
Następnie wystąpiły duety „Enigma” i „Pasja”, które zachęcały publiczność do wspólnego biesiadowania i tańca.
Najmłodsi uczestnicy mogli brać udział w licznych zabawach z animatorami, wykonywać prace malarskie na sztalugach, skakać na dmuchańcach, budować mega wieże z klocków, a także mogli zostać pomalowani za wymarzoną postać.
 
-Ogrom pracy organizatorów oraz mobilizacja mieszkańców i wszystkich organizacji społecznych naszej Gminy zasługuje na uznanie. Za zgodny wysiłek organizacyjny należą się podziękowania i wielkie brawa. Za okazaną pomoc dziękuję naszym oddanym przyjaciołom i sponsorom, dzięki którym plany i pomysły udało się zmaterializować i wprowadzić w czyn, co sprawiło, że Gminne Dożynki w Sztutowie, sprawiły radość wszystkim gościom oraz satysfakcję społeczności Gminy Sztutowo- mówił Wójt Gminy Robert Zieliński.
 
 
Zabezpieczenie imprezy i przemarsz powierzono strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Sztutowa i z Łaszki, Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz Kierownikowi Posterunku Policji w Sztutowie Panu Bartoszowi Kucharczyk

Media

Skomentuj