Wydanie nr 340 / 2022   

 

niedziela, 25 wrzesień 2022 06:26

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem Wyróżniony

Napisał
Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował trzymiesięczny areszt wobec zatrzymanego przez policjantów 29-letniego mężczyzny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wniosek o tymczasowy areszt wobec zatrzymanego został złożony wczoraj (22 września 2022 r.) po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych i przedstawieniu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Do zdarzenia doszło 20 września br. w jednym z mieszkań przy ulicy Okulickiego w Elblągu. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, mogącego mieć związek ze sprawą. W dalszym ciągu trwają w tej sprawie ustalenia - informuje Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Przypomnijmy 29-latek zadał kilkanaście ciosów nożem swojej znajomej. Kobieta osierociła dwoje dzieci
 
We wtorek, 20 września, w bloku przy ul. Okulickiego na elbląskim osiedlu Zawada około godz. 14 znaleziono ciało 43-letniej kobiety. Jej rany jednoznacznie świadczyły o tym, że doszło do zabójstwa. Tego samego dnia policja zatrzymała podejrzanego, 29-letniego mężczyznę.
 
W czwartek Rafał N. dostał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi dożywocie. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu, jednak odmówił składania wyjaśnień. Nie podał też powodu swojego postępowania.

Skomentuj