Wydanie nr 39 / 2022   

 

wtorek, 15 listopad 2022 22:37

Kolejny sukces Roksany Wojtkowskiej. Po eliminacjach w Bydgoszczy zaśpiewa na festiwalu w Krakowie. Wyróżniony

Napisał
Kolejny raz młoda nowodworzanka Roksana Wojtkowska zachwyciła jury swoim głosem i weźmie udział w VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. H.Rasiewicza Kima w Krakowie.
 
Roksana zajęła I miejsce w konkursie wojewódzkim w Bydgoszczy i otrzymała zaproszenie do udziału w finale krajowym w Krakowie.
 
Zaprezentowała jury dwie piosenki. Pieśń partyzancka w jej wykonaniu „Już dopala się ogień biwaku” sprawiła, że może pokazać się przed ogólnopolską publicznością. Pieśń ta była śpiewana w 5 Wileńskiej Brygadzie AK, a także w innych oddziałach, słowa - autor nieznany.

Przesłuchanie finałowe oraz koncert galowy połączony z rozdaniem nagród odbędzie się jeszcze w listopadzie w filharmonii Karola Szymanowskiego w Krakowie.

W festiwalu będą królować piosenki, pieśni patriotyczne, partyzanckie, obozowe związane z historią Polski oraz utratąniepodległości, walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez żołnierzy Niezłomnych po drugiej wojnie światowej oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności

Utworu w wykonaniu Roksany możecie posłuchać poniżej. Zaśpiewała go podczas uroczystego apelu w Szkole Podstawowej nr 1. 

 

Nagranie Szkoła Podstawowa nr 1

 
Roksana ciężko pracuje na swój sukces. Miejmy nadzieję, że na festiwalu w Krakowie odniesie kolejne zwycięstwo. Będziemy trzymać kciuki.

Media

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl