Wydanie nr 39 / 2022   

 

wtorek, 29 listopad 2022 18:26

Napad na bank i pościg w Stegnie. Wyróżniony

Napisane przez źródło: KPP Nowy Dwór Gd
Napad na bank i pościg w Stegnie Napad na bank i pościg w Stegnie  KPP Nowy Dwór Gd
Do banku w Stegnie wszedł zamaskowany mężczyzna, a w dłoni miał przedmiot przypominający broń. Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, zobaczyli opisanych mężczyzn, którzy oddalił się pojazdem m-ki Kia Cee’d. Natychmiast rozpoczęli pościg. To scenariusz ćwiczeń policyjnych, które odbyły się w poniedziałek na terenie działania nowodworskiej jednostki. Tego typu ćwiczenia to dobry sprawdzian swoich umiejętności dla policjantów.

W poniedziałek 28 listopada br. o godz. 12:00 dyżurna jednostki otrzymała zgłoszenie, że do banku w Stegnie wchodzi zamaskowany mężczyzna, a w dłoni trzyma przedmiot przypominający broń. Natychmiast poinformowała patrole oraz przekazała dyspozycje. Będący w pobliżu zdarzenia funkcjonariusze zauważyli opisanych mężczyzn odjeżdżających samochodem m-ki Kia Cee’d i niezwłocznie rozpoczęli pościg. Funkcjonariusze cały czas wzywali do zatrzymania się pojazdu, jednak bez rezultatu. Pojazdy kierowały się w stronę miejscowości Mikoszewo, a następnie Dworek, gdzie natychmiast przemieścili się funkcjonariusze ruchu drogowego.
 
stegna bank policja (1)
stegna bank policja (2)
stegna bank policja (3)
stegna bank policja (4)
stegna bank policja (5)
stegna bank policja (6)
stegna bank policja (7)
Previous Next Play Pause
 
Po dojechaniu do miejscowości Dworek, znajdujący się na posterunku blokadowym patrol ruchu drogowego zauważył zbliżające się pojazdy i bezpośrednio przed jadący pojazd rozłożył kolczatkę do zatrzymania uciekinierów. Po kilkunastominutowym pościgu udało się zatrzymać podejrzanych o napad na bank, przy których ujawniono broń palną.
 
Do takich ćwiczeń zaangażowani byli funkcjonariusze nowodworskiej komendy. Tego typu ćwiczenia są istotnym elementem, aby podnosić swoje umiejętności,pracować nad szybkością reakcji, spostrzegawczością, sprawnym i bezpiecznym pościgiem oraz komunikacją między patrolami i dyżurnym.
Film jest stworzony poglądowo i nie odwzorowuje w całości wszystkich procedur, które obowiązują. 
 
 
 
 
źródło: KPP Nowy Dwór Gd
 
 

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl