Wydanie nr 39 / 2022   

 

czwartek, 01 grudzień 2022 14:53

Nowodworscy kryminalni zatrzymali złodzieja elektronarzędzi

Napisał
Nowodworscy kryminalni na podstawie zebranych materiałów operacyjnych ustalili i zatrzymali 41-latka, który ukradł elektronarzędzia na jednej z posesji w powiecie nowodworskim. Dzięki dalszej pracy operacyjnej mundurowi odzyskali skradzione narzędzia, które były zastawione w lombardzie. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Od marca tego roku na terenie jednej z posesji w powiecie nowodworskim  trwał proceder kradzieży elektronarzędzi. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kryminalni ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 41-latek, który w miejscowości Rakowiska kradł elektronarzędzia z garażu.
 
W trakcie wykonywania dalszych czynności ustalili, że skradzione przedmioty takie jak piła spalinowa, prostownik mogą znajdować się w lombardzie w Nowym Dworze Gdańskim. Po dokładnym sprawdzeniu przez funkcjonariuszy wszystkich lombardów, mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów, które zostały zastawione w jednym z takich miejsc.
 
Wartość poniesionych strat oceniono na ponad 3 tysiące złotych. 41-latek przyznał się do popełnionego przestępstwa, usłyszał już  zarzut kradzieży. Za kradzież grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
źródło: KPP Nowy Dwór Gd.

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl