Wydanie nr 91 / 2023   

 

poniedziałek, 06 luty 2023 00:08

Kąty Rybackie. Koncert w Janosikówce - Magda Kuraś Quintet, Fisherman Angles Wyróżniony

Napisał
Kąty Rybackie. Koncert w Janosikówce - Magda Kuraś Quintet, Fisherman Angles fot. Maciej Rybicki.

Gdański zespół „Magda Kuraś Quintet” przychodzi z ludowizną, pierwotnością i koncertem teatralnym. Magda Kuraś Quintet - wystąpi w sobotę (11.02.2023) z koncertem w Kątach Rybackich w Janosikówce o godz.20.00

Zabrzmią autorskie utwory oraz pieśni ludowe lubelszczyzny - „Tryptyk Biłgorajski” czyli pieśni ludowe Lubelszczyzny w improwizowanej słowem i muzyką interpretacji. Świeże podejście do muzyki pierwotnej i budzącej wiele pięknych emocji w połączeniu z muzyką jazzową tworzą nazwany przez Magdę - JazzFolk.

Magda o projekcie:

Czemu JazzFolk? Jest w nas zew natury, mantryczności, prostota liryczna i opowiadanie o emocjach w najbardziej "pierwotny" sposób. Sięgamy do swoich korzeni, filtrujemy je przez swoją osobowość i muzykę, aby przedstawić je w niepowtarzalny sposób.

Koncert to nie tylko przedstawienie naszego materiału, ale i okazja do uporządkowania i uspokojenia swoich myśli, bo jak to nazywam - muzyka jest terapią. Gramy prosto, ludowo, zahaczając o jazz, ale głównie skupiając się na celu muzyki - oczyszczaniu emocjonalnym.

Magda Kuraś, pochodząca z Biłgoraja, to wokalistka poruszająca się w stylistyce okołojazzowej, laureatka Ladie’s Jazz Festival 2021. Zaczynała od tańca współczesnego, który teraz łączy razem z muzyką i jej umiłowaniem białego głosu.

Od 4 lat tworzy własny projekt muzyczny. Jej autorski materiał to kompozycje bazujące na jazzie i folku. W muzyce stawia na przestrzeń, improwizację i minimalizm. Silne inspiracje muzyką etniczną słychać w białych zaśpiewach.

Media

https://fb.me/e/40tF4uJDL

Skomentuj