Wydanie nr 336 / 2023   

 

środa, 13 wrzesień 2023 19:42

Świętowanie tradycji na Dożynkach Gminy Stegna. Święto plonów w Przemysławiu Wyróżniony

Napisał

Wójt Gminy Stegna, Ewa Dąbska, wraz z sołtysami sołectw Przemysławia i Izbisk, gościli w tym roku mieszkańców Gminy Stegna na corocznych Dożynkach w podziękowaniu za pracę rolników. Święto plonów, zgromadziło liczne grono entuzjastów tradycji 

 

 

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 od Mszy Świętej w kościele pw. NNMP w Żuławkach, która była momentem zadumy i błogosławieństwa dla plonów oraz całej społeczności gminy. Po nabożeństwie, o godzinie 14:00 odbyło się uroczyste wkopanie kapsuły czasu z okazji 50-lecia istnienia gminy Stegna, w której mieszkańcy Przemysławia zostawili pamiątki dla przyszłych mieszkańców.

 

 

O 14:30 rozpoczęły się główne Dożynki, które były pełne wrażeń i atrakcji. Na scenie pojawił się zespół „Fale” ze Stegny, który rozgrzał publiczność swoją muzyką. Ponadto odbyło się Narodowe czytanie utworu „Nad Niemnem" z Gminną Biblioteką Publiczną, promując czytelnictwo i kulturę słowa.

W trakcie Dożynek nie zabrakło konkursów dożynkowych, które dostarczyły emocji i rywalizacji. Chór „Zza Ucha” zaprezentował się publiczności, przynosząc dźwiękową ucztę dla wszystkich obecnych. Smakosze mieli okazję skosztować pieczonego dzika, przygotowanego przez Koło Łowieckie „KORMORAN” z Drewnicy, który stał się prawdziwym przysmakiem.

 

Gwiazda wieczoru zespół „Bayer Full”,  wniósł na scenę energię i rozpoczął niezapomnianą zabawę taneczną, trwającą aż do późnych godzin nocnych. To był czas tańca, śmiechu i dobrej zabawy.

 

 

Dodatkowo, atrakcje towarzyszące, takie jak zabawy i konkursy, animacje i dmuchańce, stoiska sołeckie oraz wiele innych atrakcji, sprawiły, że Dożynki Gminy Stegna były pełne radości i wspólnego świętowania. 

Na stoiskach królowały potrawy regionalne takie jak aromatyczne pierogi, rozgrzewająca zupa dyniowa oraz chrupiące placki ziemniaczane. Te regionalne smakołyki dostarczały uczestnikom prawdziwych doznań kulinarnych.

 

 

Media

Skomentuj