Wydanie nr 336 / 2023   

 

piątek, 03 listopad 2023 08:59

Tragiczna akcja ratunkowa na parkingu Osiedla Kardynała Wyszyńskiego: Mężczyzna uwięziony pod samochodem mimo pomocy zmarł Wyróżniony

Napisał
Akcja ratunkowa Nowy Dwór Gd Akcja ratunkowa Nowy Dwór Gd KP PSP Nowy Dwór Gd

W dniu 2 listopada o godzinie 14:32 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie uwięzionym pod samochodem na parkingu przy Osiedlu Kardynała Wyszyńskiego. Szybka reakcja służb ratowniczych była niezbędna, aby udzielić pomocy poszkodowanemu.

Po natychmiastowym dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy przystąpili do akcji ratunkowej, której celem było wydostanie mężczyzny spod samochodu osobowego. W trudnych warunkach przeprowadzili oni operację wydobywania poszkodowanego, jednocześnie udzielając mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Każda chwila była cenna, a strażacy nie szczędzili wysiłków, aby zapewnić poszkodowanemu jak najszybszą pomoc.

Niestety, mimo wydłużającej się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. To smutna wiadomość, która rzuciła cień żałoby na całe wydarzenie.

W akcji ratunkowej zaangażowane były następujące jednostki:

  • 3 x Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim
  • 1 x Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim
  • 1 x ZRM

Ta tragedia podkreśla wagę pracy służb ratunkowych, które codziennie narażają swoje życie, aby pomagać innym w trudnych sytuacjach. Mimo że akcja zakończyła się tragicznie, zaangażowanie i determinacja strażaków oraz innych służb w udzielaniu pomocy jest godne uznania.

Skomentuj