Wydanie nr 336 / 2023   

 

środa, 08 listopad 2023 00:38

"Chcę Ci coś powiedzieć mamo/tato"... bezpłatne warsztaty dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Sztutowie Wyróżniony

Napisał
Zapraszamy rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Sztutowie na bezpłatne warsztaty: "Chcę Ci coś powiedzieć mamo/tato"... czyli o rozmowach i postawach rodzicielskich wspierających prewencję uzależnień wśród młodzieży.
 
Warsztaty odbędą się 21.11.2023 r. w godz. 16:00 - 19:00, w SP w Sztutowie.
Liczba miejsc ograniczona!
 
Zapisy na warsztaty -> GOPS w Sztutowie: - osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30, - telefonicznie pod nr tel. 55 506 56 45, lub - mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Podczas szkolenia odpowiemy na pytania takie jak:
 
ZAUFAJ MI czyli: jakie postawy budują atmosferę zaufania, by dziecko miało odwagę podzielić się z dorosłym problemem związanym z uzależnieniem, presją grupy czy przemocą rówieśniczą. MAŁE WIELKIE NIE czyli: jak pomóc dziecku stawiać granice w momencie doświadczania presji grupy, w momencie namawiania na używki.
ROZMAWIAJMY czyli: podstawy komunikacji opartej na potrzebach, nazywanie potrzeb w rozmowie z nastolatkiem.
 
TO TRUDNE, czyli: Gdzie my jako rodzice oraz opiekunowie możemy szukać wsparcia.
Organizatorami warsztatów są: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sztutowie oraz Zespół Interdyscyplinarny w Sztutowie. Warsztaty finansuje Gmina Sztutowo.

Warsztaty poprowadzą: Karolina Bąk i Ewelina Włodarczyk - mediatorki i trenerki wykorzystujące na co dzień w swoim życiu komunikację bez przemocy

 

warsztaty sztutowo

Skomentuj