Wydanie nr 53 / 2023   

 

wtorek, 21 listopad 2023 20:48

Nowy Dwór Gdański. Bezpłatne badanie dla dzieci „NIE nowotworom u dzieci” Wyróżniony

Napisał

Nowy Dwór Gdański. Bezpłatne badanie dla dzieci „NIE nowotworom u dzieci”

Fundacja Ronalda McDonalda i restauracja McDonald’s w Nowym Dworze Gdańskim zapraszają 3 grudnia 2023 roku na profilaktyczne, bezpłatne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Na badania obowiązują zapisy telefoniczne. Ambulans Fundacji stanie na parkingu restauracji McDonald’s przy ul. Warszawskiej 2i w Nowym Dworze Gdańskim.

 

Lekarz przyjmować będzie w Ambulansie Fundacji, który stanie na parkingu restauracji McDonald’s ul. Warszawska w Nowym Dworze Gdańskim.

Zapisy prowadzone będą telefonicznie pod numerem 790 343 011 dnia 27 listopada 2023 r. w godzinach 15.00 -18.00

Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Badania przeznaczone dla dzieci zamieszkałych w gminie Nowy Dwór Gdański, gminie Stegna, gminie Ostaszewo, gminie Sztutowo i gminie Krynica Morska.

Lekarz przyjmować będzie w Ambulansie Fundacji, który stanie na parkingu restauracji McDonald’s ul. Warszawska w Nowym Dworze Gdańskim.

Badania są bezbolesne i bezpieczne. Czas potrzebny na badanie to około 15–18 minut.

 

Główny cel programu to wczesne wykrywanie zmian nowotworowych. Od 2006 roku mobilny Ambulans Fundacji co roku przemierza tysiące kilometrów, odwiedzając miejscowości w całej Polsce.

Podczas każdej akcji rodzice otrzymują dodatkowe porady, związane z koniecznością wykonania innych specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki, jeśli są konieczne.

Każda wcześnie wykryta nieprawidłowość to szansa na szybsze i pełne wyleczenie. A każdy taki przypadek to dowód, że badania profilaktyczne mają ogromny sens.

Pojazd jest klimatyzowany i całkowicie niezależny od zewnętrznych źródeł energii i wody. Mobilność pozwala na prowadzenie badań w pobliżu miejsca zamieszkania dzieci.

Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju, a jedynym ograniczeniem jest kalendarz i dostępność terminów. Dzięki Ambulansowi to Fundacja i lekarze specjaliści mogą przyjechać do dzieci.

 

W ciągu 18 lat funkcjonowania programu zostało przebadanych ponad 83 tys. dzieci w Polsce.

Badanie USG dziecka jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem upewnienia się, że jego rozwój przebiega tak, jak przebiegać powinien. Wykonują je radiolodzy na co dzień pracujący w szpitalach pediatrycznych.

Więcej tutaj https://frm.org.pl/co-robimy/nie-nowotworom-u-dzieci/

Skomentuj