Wydanie nr 53 / 2023   

 

czwartek, 23 listopad 2023 20:13

Mierzeja Wiślana. Półmetek prac na DW501 Stegna - Krynica Morska Wyróżniony

Napisał

Półmetek prac na DW501 do Krynicy Morskiej. Zadanie przebudowy trasy wykonano już w 51,8 proc.! Tym samym wykonawca zrealizował I etap prac. W zimowej scenerii podsumowaliśmy pierwszy etap prac przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 501 na odcinku między Stegną a Krynicą Morską.

Wykonawca zrealizował przeszło 51 proc. kontraktu. Prace bitumiczne wykonano na długości 12,95 km, z tego 10,2 km z warstwą ścieralną.

- Założony i przedstawiony w maju br. na spotkaniu z samorządowcami plan wykonania I etapu prac przy drodze wojewódzkiej nr 501 został zrealizowany.

- powiedziała Anna Mątewska, Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

-Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zastosowanie ruchu wahadłowego, uciążliwego dla użytkowników i mieszkańców, ale niezbędnego dla sprawnego przeprowadzenia procesu budowlanego. Prace przy ostatnich „stałych” wahadłach zakończą się najpóźniej do połowy grudnia br. Później, o ile warunki atmosferyczne pozwolą prace budowlane będą kontynuowane, ale już przy wykorzystaniu wahadeł obowiązujących w czasie pracy wykonawcy. Prace budowlane w sezonie zimowym, jeśli warunki będą sprzyjające, mają skupiać się przede wszystkim na wykonaniu robót brukarskich oraz kanalizacji deszczowej, nie jest też wykluczone wbudowywanie mas bitumicznych. 

Warto zauważyć, że w ramach kontraktu wykonano oprócz konstrukcji drogi i nawierzchni także sieć kanalizacji deszczowej. W tym roku wykonano ją w Sztutowie i Kątach Rybackich w aż ok. 80 proc. To przełoży się na ułatwienie realizacji przebudowy drogi na tych odcinkach w przyszłym roku i zmniejszy uciążliwość budowy dla mieszkańców i turystów.

Przypominamy, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 rozpoczęła się w połowie listopada 2022 r. i potrwa do listopada 2024 r.

Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, wykonawcą jest Budimex S.A. Koszt prac budowlanych jest finansowany z programu Polski Ład i budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego.

Wartość dofinansowania wynosi ok. 63,3 mln zł, a całość inwestycji kosztuje ok. 98 mln zł.

Skomentuj