Wydanie nr 111 / 2023   

 

piątek, 15 grudzień 2023 21:51

Cyberzagrożenia i negatywny wpływ social mediów na zdrowie psychiczne głównymi tematami debaty w Nowym Dworze Gdańskim

Napisał
Cyberzagrożenia i negatywny wpływ social mediów na zdrowie psychiczne głównymi tematami debaty w Nowym Dworze Gdańskim
 
Wczoraj w Liceum Ogólnokształcącym w  Nowym Dworze Gdańskim odbyła się debata dla młodzieży pn. „Cyberzagrożenia wśród młodzieży szkolnej” zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Partnerem powyższego przedsięwzięcia była Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Dworze Gdańskim.
 
Wczoraj w Liceum Ogólnokształcącym w  Nowym Dworze Gdańskim odbyła się debata dla młodzieży pn. „Cyberzagrożenia wśród młodzieży szkolnej”. W trakcie spotkania omówiono tematykę zagrożeń stworzonych przez nowoczesne technologie cyfrowe, wpływu social mediów na zdrowie psychiczne nastolatków oraz elementów skutecznej profilaktyki cyberzagrożeń.
 
Młodzież była aktywna i chętna do dyskusji, wskazując trafne spostrzeżenia, dotyczące negatywnego wpływu social mediów na zdrowie psychiczne młodych ludzi. Ciekawe były również propozycje młodzieży, dotyczące elementów skutecznej profilaktyki cyberzagrożeń.
 
Uczniowie wskazali, że dobre relacje interpersonalne, zarówno pomiędzy rodzicami i dziećmi, jak i nauczycielami i uczniami są jednym z najistotniejszych czynników chroniących.
 
Wiodącym wnioskiem z przeprowadzonej debaty jest stwierdzenie, że rozmowa jest najważniejsza, gdyż umożliwia komunikację, dzielenie się myślami, budowanie relacji i zrozumienie innych osób.
 
Warto rozmawiać!
 
 
Źródło: KPP Nowy Dwór Gd

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl