Wydanie nr 111 / 2023   

 

piątek, 15 grudzień 2023 21:55

Kryminalni odzyskali 11 skradzionych rowerów. Dwóch 42-latków usłyszało zarzuty kradzieży

Kryminalni odzyskali 11 skradzionych rowerów. Dwóch 42-latków usłyszało zarzuty kradzieży
 
Wnikliwa praca kryminalnych z Nowego Dworu Gdańskiego zaowocowała zatrzymaniem  dwóch mieszkańców Gdańska podejrzanych o liczne kradzieże rowerów. Policjanci odzyskali łącznie 11 jednośladów. 42-latkowie usłyszeli zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Kradzieże rowerów stały się niestety coraz bardziej popularnym i dość łatwym łupem dla złodziei. Kryminalni z Nowego Dworu Gdańskiego intensywnie pracowali nad rozwiązaniem sprawy, aby zapobiec dalszym kradzieżom. Wszystko zaczęło się od trzech zgłoszeń kradzieży rowerów na terenie powiatu nowodworskiego, które miały miejsce w listopadzie.
 
W każdym z przypadków złodzieje działali szybko, wykorzystując moment, gdy właściciele zostawiali rowery bez opieki. Dokładna analiza sprawy pozwoliła nowodworskim kryminalnym wskazać pojazd, którym poruszali się sprawcy tych kradzieży. Po dokładnych ustaleniach okazało się, że dwaj mężczyźni odpowiedzialni za te czyny to mieszkańcy Gdańska.
 
Policjanci ustalili miejsce pobytu sprawców, którzy ukrywali się w Gdańsku. Funkcjonariusze przeszukali ich mieszkanie i tam odkryli łącznie 11 skradzionych rowerów. Łączna wstępna wartość odzyskanych jednośladów  przekroczyła 8 tysięcy złotych.
 
Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Śledczy nadal pracują nad sprawą i ustalają pochodzenie pozostałych rowerów odnalezionych w mieszkaniu sprawców.
 
To może skutkować kolejnymi zarzutami i zwiększoną odpowiedzialnością karną mężczyzn.
 
42-latkowie usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl