Wydanie nr 111 / 2023   

 

czwartek, 21 grudzień 2023 14:42

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Powiatu Nowodworskiego.

Napisał
Dziś symboliczny płomień ze Świątyni Narodzenia Pańskiego dotarł do naszej społeczności, niosąc ze sobą promień nadziei i pokoju na te wyjątkowe Święta.
 
Dzięki zaangażowaniu Związku Harcerstwa Polskiego, Światełko Betlejemskie dociera do nas, składając piękny hołd tradycji i solidarności.
Niech ten płomień symbolicznie rozświetli serca każdego z nas, przynosząc radość, ciepło i wzajemną życzliwość w tym magicznym czasie.
Światełko betlejemskie dotarło  do Powiat Nowodworski Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim. Starostowie Pan Jacek Gross oraz Pani Barbara Ogrodowska z rąk harcerzy 11 Nowodworska Drużyna Harcerska "PŁOMIENIE" przyjęli dzisiaj światełko pokoju. 
W Gminie Sztutowo światełko pokoju odebrała pani sekretarz Grażyna Głąb. W szkole w Sztutowie  Betlejemskie Światło Pokoju dotarło na ręce wicedyrektor Agnieszki Suski. Przekazał je w imieniu harcerzy z Hufca Gdańsk- Portowa druh Jan Szewczyk, wraz z życzeniami świątecznymi dla całej społeczności szkolnej.
 
W Stegnie światło odebrała dyrektor Renata Cichosz z Zespołu Szkół w Stegnie.
Ta piękna harcerska tradycja została zapoczątkowana w 1986 roku przez Austriackie Radio i Telewizję w Linzu. Od tej pory co roku spośród dzieci działających charytatywnie na rzecz innych ludzi wybierany jest jeden chłopiec lub jedna dziewczynka. Dziecko to od ognia płonącego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem zapala Światło, które przekazywane dalej z rąk do rąk otocza całą Europę.
 
Od 1991 roku harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Następnie w harcerskiej sztafecie przekazują je dalej do wszystkich, którzy czekają, by zapłonęło na wigilijnych stołach i przypominając o wartościach ważnych zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wraz ze Światłem z Betlejem harcerze przekazują przesłanie radości, miłości, ciepła i bezpieczeństwa.
 
W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju przebiega pod hasłem: „Czyńmy pokój”. Hasło to odnosi się do obecnej sytuacji na świecie i zwraca uwagę, jak ważną wartością jest pokój na świecie.
 
 Betlejemskie Światło Pokoju powiat nowodworski  (9)
 Betlejemskie Światło Pokoju powiat nowodworski  (1)
 Betlejemskie Światło Pokoju powiat nowodworski  (2)
 Betlejemskie Światło Pokoju powiat nowodworski  (3)
 Betlejemskie Światło Pokoju powiat nowodworski  (4)
 Betlejemskie Światło Pokoju powiat nowodworski  (5)
 Betlejemskie Światło Pokoju powiat nowodworski  (6)
 Betlejemskie Światło Pokoju powiat nowodworski  (7)
 Betlejemskie Światło Pokoju powiat nowodworski  (8)
Previous Next Play Pause
 
 

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl