Wydanie nr 111 / 2023   

 

środa, 21 luty 2024 18:04

Żuławy. Kolejny dzień protestu rolników. Wyróżniony

Napisał

Środa to kolejny dzień protestu rolników. Wciąż jest zablokowanych wiele dróg krajowych, ekspresówek i autostrad. Protesty to wyraz sprzeciwu wobec unijnego Zielonego Ładu i napływu towarów zza wschodniej granicy. Żuławscy rolnicy nadal blokują S7 w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego. Dzisiaj protest trwał do godz.16.00.

Rolnicy czekają na zespół parlamentarny złożony z posłów, senatorów z regionu, który ma do nich przyjechać pod koniec tygodnia. 

-Nie zawiesimy protestu. Po spotkaniu z zespołem parlamentarnym muszą być efekty. Będziemy protestować do skutku. Jeśli będzie trzeba, to będziemy protestować dłużej niż do 10 marca - mówi  Andrzej Sobociński z Pomorskiej Izby Rolniczej, żuławski rolnik- Będziemy tak długo protestować aż nasze postulaty zostaną spełnione.

-Jest jedno rozwiązanie -mówi Andrzej Sobociński. Ile mogą trwać rozmowy z Ukrainą czy z Unią? pyta rolnik. Dla mnie to jest proste, jedzie minister Siekierski do odpowiednika ministra na Ukrainie i mówi masz towar złej jakości, nie możemy go przyjmować do Polski, nie możemy truć Polaków. Koniec i kropka -dodaje- dostosuj się, będziemy gadać.

Co stoi na przeszkodzie takiemu rozwiązaniu w obliczu zagrożenia dla Polski, dla rolników ? - pytają strajkujący. Jutro kolejny dzień protestów przed nami.

Zamknięcie S7 powoduje duże zmiany dla kierowców. Cały ruch odbywa się przez miasto. Nowodworska policja utworzyła objazdy i kieruje i czuwa nad bezpieczeństwem  kierowców. 

 

protest rolników01
protest rolników03
protest rolników04
protest rolników05
protest rolników06
protest rolników07
protest rolników08
protest rolników09
protest rolników10
protest rolników02
Previous Next Play Pause

Media

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl