Wydanie nr 149 / 2023   

 

czwartek, 28 marzec 2024 23:50

Lubieszewo. Spotkanie szkół. Kreatywny piątek pełen innowacyjnych zajęć. Wyróżniony

Napisał

Kreatywne piątki w szkole w Lubieszewie. W tej szkole nie może być nudno. Jak wyglądają u nich lekcje?

Po odwiedzinach uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Olsztynie, które miały miejsce 22 marca 2024 roku, można podsumować to wyjątkowe wydarzenie jako udane spotkanie dwóch szkół zrzeszonych w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO).

Uczniowie z Olsztyna przybyli do szkoły w Lubieszewie, aby wziąć udział w Kreatywnym piątku, który odbył się zgodnie z metodą STEAM, koncentrując się na zadaniach interdyscyplinarnych związanych z regionem - Żuławami.

Podczas wizyty uczestniczyli w trzech różnych warsztatach: kulinarno-matematycznym, językowo-artystycznym i informatyczno-muzycznym. W tych nowatorskich i kreatywnych zajęciach uczniowie mieli okazję do wspólnego eksperymentowania, rozwiązywania problemów i tworzenia, co sprzyjało rozwijaniu ich umiejętności poznawczych i artystycznych.

Wspólne uczenie się przebiegało w atmosferze pełnej inspiracji i kreatywności, a uczniowie zarówno z Olsztyna, jak i z Lubieszewa, mieli okazję wymienić się pomysłami i doświadczeniami.

Po zakończeniu zajęć żegnając się serdecznie, uczniowie z Lubieszewa obdarowali swoich gości upominkami związanymi z Żuławami, wyrażając również wdzięczność burmistrzowi Jackowi Michalskiemu oraz sekretarzowi gminy pani Iwonie Kłos za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Mamy nadzieję, że te chwile pozostaną w pamięci uczniów z Olsztyna jako czas pełen radości, inspiracji i wspólnego uczenia się.

Więcej w materiale opowie dyrektor Małgorzata Borowska Leszczyszyn.

 

lubieszewo kreatywne piątki (2)
lubieszewo kreatywne piątki (8)
lubieszewo kreatywne piątki (9)
lubieszewo kreatywne piątki (3)
lubieszewo kreatywne piątki (4)
lubieszewo kreatywne piątki (5)
lubieszewo kreatywne piątki (6)
lubieszewo kreatywne piątki (7)
lubieszewo kreatywne piątki (10)
lubieszewo kreatywne piątki (11)
lubieszewo kreatywne piątki (12)
lubieszewo kreatywne piątki (13)
lubieszewo kreatywne piątki (1)
lubieszeo
Previous Next Play Pause

 

 

Skomentuj