Wydanie nr 149 / 2023   

 

wtorek, 09 kwiecień 2024 00:34

Jazowa. Policjanci pracowali na miejscu wypadku z udziałem motocyklisty. Wyróżniony

Napisał
Jazowa. Policjanci pracowali na miejscu wypadku z udziałem motocyklisty. KP Nowy Dwór Gd
Policjanci ustalają dokładny przebieg wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu w miejscowości Jazowa. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym ranna została pasażerka jednośladu. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

7 kwietnia po godzinie 14:00 nowodworscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym w miejscowości Jazowa. Jak ustalili mundurowi, kierujący seatem 20-letni kierujący jadąc w kierunku Elbląga na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 27-letniemu motocykliście, który jechał w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego.
 
W wyniku zdarzenia ranna została 33-letnia pasażerka jednośladu, która z obrażeniami trafiła do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu kierującemu samochodem osobowym.
 
Prosimy wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych.
 
Pamiętajmy o tym, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach szczytu.
 
O szczególną ostrożność prosimy także niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów, motocyklistów czy użytkowników hulajnóg!
 
Bądźmy czujni i nawet gdy znajdujemy się na przejściu czy przejeździe, zawsze sprawdzajmy, czy możemy bezpiecznie dostać się na drugą stronę.
 
Pieszych prosimy o niekorzystanie z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez przejście, bo nie dość, że jest to wykroczenie, to dodatkowo pozbawiamy się zmysłu, który w razie niebezpieczeństwa może uratować nam zdrowie, a nawet życie.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas, a odpowiedzialne zachowanie na drodze, pomoże nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji!
 
Przypominamy także o rzeczy najważniejszej: nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu!
 
 
źródło: KP Nowy Dwór Gd

Skomentuj