Wydanie nr 149 / 2023   

 

czwartek, 18 kwiecień 2024 20:10

Wiosenne sprzątanie rzeki Tugi, dołącz do nas. Wyróżniony

Napisał

Wielkie doroczne Sprzątanie rzeki Tugi 2024 rozpocznie się już jutro (19 kwietnia) o godz. 10.30 zbiórką przed Żuławski Park Historyczny. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału.

Zachęcamy do udziału w wiosennej akcji sprzątania rzeki Tugi! Stowarzyszenie Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego - Klub Nowodworski od 20 lat organizuje sprzątania rzeki Tugi, w które włącza się społeczność Nowego Dworu Gdańskiego i okolic – uczniowie, mieszkańcy, oraz instytucje, organizacje i firmy: Gmina Nowy Dwór Gdański, Wody Polskie, Ochotnicza i Państwowa Straż Pożarna, PRSP Sp. z o.o. i inne podmioty.
 
W tym roku również planowane jest sprzątanie terenów wokół rzeki, jak i samej Tugi. Dlaczego to robimy? Bo to nasza rzeka!
To od nas zależy czy będzie czystym i pięknym miejscem do wypoczynku, pełnym zwierząt  i roślin 
 
Dlatego też, oprócz codziennego dbania o rzekę, zachęcamy do przyłączenia się do tegorocznej akcji wiosennego społecznego sprzątania Tugi, która odbędzie się w dniach - 19-20 kwietnia 2024 r. 
 
W piątek (19.04) sprzątamy brzegi rzeki i samą rzekę na terenie miasta  Uczniów lokalnych szkół zapraszamy już o godz. 10:00. W Sali Konferencyjnej Żuławskiego Parku Historycznego odbędzie się wówczas warsztat „Po co sprzątamy rzekę?” pod kierunkiem Alicji Zielińskiej i Jana Wilkanowskiego.
 
Odprawę wszystkich uczestników akcji planujemy na godzinę 10:30 przed Żuławskim Parkiem Historycznym.
 
Grupy piesze i grupy na jednostkach pływających, wyruszą od mostu zwodzonego w górę i w dół rzeki po obu brzegach, w miejscach dostępnych w obrębie miasta i zbiorą jak najwięcej śmieci. Zapewniamy worki i rękawiczki ochronne. Worki ze śmieciami będą składowane w wyznaczonych miejscach i odbierane łodziami  Szacowany czas trwania sprzątania to około trzy godziny.
 
Z kolei w sobotę (20.04) wspólnie z Gospodą Mały Holender planujemy sprzątanie ścieżki rowerowej ? z Nowego Dworu do Żelichowa. Zbiórka uczestników odbędzie się przy wiacie rowerowej na ulicy Portowej o godz. 10:00.
 
Będziemy szli wzdłuż rzeki Tugi, aż do mostu (podnoszonego) w Żelichowie. Następnie zapraszamy do gospody Mały Holender w domu podcieniowym, gdzie na uczestników spotkania będzie czekał zasłużony posiłek! 
 
Grupy zorganizowane prosimy o potwierdzenie udziału w akcji z podaniem liczby uczestników i numeru telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail do opiekuna grupy do wtorku, 16 kwietnia.
 
Kontakt:
KLUB NOWODWORSKI - Mariola Mika, tel. 505433202, Anna Gnyś, tel. 609623274, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 
 sprzątanie rzeki tugi
 
 
 

Skomentuj