Wydanie nr 174 / 2023   

 

wtorek, 04 czerwiec 2024 08:05

Będzie remont węzła na S7 w Nowym Dworze Gdańskim Wyróżniony

Napisał
zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Edyta Kozakiewicz
Będzie remont węzła na S7 w Nowym Dworze Gdańskim
 
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała remont cząstkowy nawierzchni na rondach węzła drogowego Nowy Dwór Gdański na drodze ekspresowej S7. Prace będą prowadzone w porze nocnej. Zarządca drogi sugeruje korzystanie w takiej sytuacji z objazdu przez węzeł drogowy Żuławy Wschód. Remont miał się rozpocząć w poniedziałek, 3 czerwca, został jednak przełożony. 
 
– Na rondach węzła drogowego w Nowym Dworze Gdańskim zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu – informuje Mateusz Brożyna z gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 
– Na rondach od godziny 20 do 5 rano będzie prowadzony remont cząstkowy nawierzchni. Wykonanie prac jest uzależnione od pogody. Dodatkowo będzie prowadzone ręczne kierowanie ruchem oraz pojawią się tablice ze znakami zmiennej treści (VMS). W trakcie prowadzenia prac węzeł może być czasowo nieprzejezdny. Sugerowany jest objazd przez Węzeł Żuławy Wschód.
 
 
 
wezel nowy dwór gdanski
 
 
Prace miały rozpocząć się w poniedziałek, 3 czerwca i potrwać do piątku, 7 czerwca. Zostały jednak przełożone.
 
– Roboty związane z cząstkowym remontem nawierzchni na rondach węzła drogowego w Nowym Dworze Gdańskim S7 (Gdańsk – Warszawa) w dn. 03-07.06.2024 r. zostały przełożone na inny termin. O szczegółach poinformuję Państwa w najbliższym czasie – podał Mateusz Brożyna.
 
  • Węzeł Nowy Dwór Gdański to pierwszy węzeł drogowy dla podróżujących S7 z Gdańska. Na nim zjeżdżają w kierunku Stegny i Krynicy Morskiej, także dla wjazdu do miasta i skorzystania z licznych stacji paliw bądź lokali gastronomicznych.
  • Węzeł Żuławy Wschód to węzeł pierwszy dla podróżujących S7 z Elbląga. Zjeżdżając na nim, można podążać dalej w kierunku Malborka, można też wjechać do miasta Nowy Dwór Gdański i jego ulicami wyjechać w kierunku Gdańska lub Stegny.
 
Warto zwracać uwagę na oznakowanie.
 

Skomentuj