Wydanie nr 174 / 2023   

 

niedziela, 26 maj 2024 08:18

Powiat Nowodworski. Samochód wpadł do przydrożnego kanału. Kierowca nie żyje.

Napisał
Samochód wpadł do przydrożnego kanału. Kierowca nie żyje. Samochód wpadł do przydrożnego kanału. Kierowca nie żyje. kpt. Jakub Czaplicki, asp. Michał Wojtkowski

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątkowy wieczór. Na równoległym odcinku drogi do trasy S7 w miejscowości Dworek gm. Stegna, samochód osobowy wjeżdżając na skarpę, wpadł do przydrożnego rowu. Mimo podjętej przez służby ratunkowe reanimacji, kierowca zmarł.

W piątek, 24 maja około godz. 22:49 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał telefoniczną informację od Dyżurnego SKKP PSP z Puszcza Gdańskiego o możliwym zdarzeniu drogowym na terenie powiatu nowodworskiego w miejscowości Dworek. Na miejsce zadysponowano zastępy KP PSP Nowy Dwór Gdański, KP PSP Pruszcz Gdański, KM PSP Gdańsk, OSP Kościelnica i OSP Cedry Wielkie oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i policję.

- „Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, iż zdarzenie ma miejsce na równoległym odcinku drogi do trasy S7 w miejscowości Dworek za starą stacją paliw” - wyjaśnia ogn. Krzysztof Klein z KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim.

„Samochód osobowy, wjeżdżając na skarpę, wpadł do przydrożnego kanału. Jako pierwsze na miejscu zdarzenia dojechało OSP Cedry Wielkie, które wyciągnęło kierującego pojazdem z auta oraz po stwierdzeniu braku czynności życiowych rozpoczęło RKO z użyciem defibrylatora”.

Do miejsca zdarzenia zaczęły zjeżdżać się kolejne służby, w tym grupa wodno-nurkowa SGRWN z JRG-2 w Gdańsku i oficer operacyjny w dyspozycji Komendanta Powiatowego.

„Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierującego autem” - dodaje ogn. Krzysztof Klein. - „W trakcie prowadzenia RKO przy użyciu wyciągarki samochodowej wyciągnięto pojazd z wody, przeszukano pojazd oraz przyległy teren w celu wykluczenia udziału innych osób w zdarzeniu”.

Po zakończeniu działań ratowniczych, zastępy oświetlały teren pracującemu na miejscu prokuratorowi oraz pomogły w załadowaniu auta na lawetę.

 

dworek Samochód wpadł do przydrożnego kanału. Kierowca nie żyje. (1)
dworek Samochód wpadł do przydrożnego kanału. Kierowca nie żyje. (4)
dworek Samochód wpadł do przydrożnego kanału. Kierowca nie żyje. (3)
dworek Samochód wpadł do przydrożnego kanału. Kierowca nie żyje. (2)
Previous Next Play Pause

Skomentuj