Wydanie nr 157 / 2023   

 

środa, 08 kwiecień 2020 11:33

Pajacyk z paczkami na święta dotarł do Stegny. Wyróżniony

Napisał
Pajacyk z paczkami na święta dotarł do Stegny. pajacyk.pl

 Koronawirus zamknął stołówki. Pajacyk dowiózł dziś paczki dla potrzebujących dzieci w Gminie Stegna i Krynicy Morskiej. Do mieszkańców trafiły też paczki z banku żywności.

Na czas trwania pandemii koronawirusa, program Pajacyk zmienia swoją formułę i dowozi potrzebującym rodzinom paczki żywnościowe o wartości 150-200 zł. Program w szczególności skierowany jest do dzieci, które nie mogą już korzystać ze  szkolnych stołówek. Pajacyk - Polska Akcja Humanitarna przygotowała 769 paczek dla dzieci w całej Polsce.

Dziś w Stegnie strażacy odebrali paczki i przekazali do GOPSu. Pracownicy przekażą je najbardziej potrzebującym rodzicom. W paczkach znajduje się żywność, artykuły higieniczne a przede wszystkim artykuły świąteczne.

Pani Wójt Ewa Dąbska mówiła, że bardzo się cieszy, że potrzebujące dzieci z gminy dostaną takie paczki i czekoladowe zające.

Wójt Gminy Stegna oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stegnie składają serdeczne podziękowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Stegna za zaangażowanie i pomoc w dostarczaniu paczek żywnościowych dla najuboższych mieszkańców naszej gminy w dniach 7-9.04.2020 r.

Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom wyczekiwana pomoc żywnościowa trafiła do naszych mieszkańców przed Świętami Wielkanocnymi. Żywność przekazywana była nieodpłatnie w ramach współpracy z Bankiem Żywności w Tczewie oraz Polską Akcją Humanitarną i Fundacją Strefa Mocy. 

 

paczki stegna (1)
paczki stegna (2)
paczki stegna (3)
paczki stegna (4)
paczki świateczne stegna
Previous Next Play Pause
 

Media

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl