Wydanie nr 177 / 2022   

 

czwartek, 28 październik 2021 20:03

Dofinansowanie oświaty w Gminie Stegna Wyróżniony

Napisał

Gmina Stegna jako jedyna z powiatu nowodworskiego otrzymała dofinansowanie w wysokości 337 387 złotych.

Wójt Gminy Stegna Pani Ewa Dąbska w dniu 20 października 2021 r. podpisała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego umowę na realizację projektu pn.,,Pomorskie Żagle Wiedzy w gminie Stegna".
W ramach projektu organizowane będą dodatkowe zajęcia, doradztwo zawodowe, praktyczne zajęcia żeglarskie, wycieczki oraz letni obóz żeglarski dla uczniów szkół podstawowych, a także szkolenia dla nauczycieli.


Głównym celem projektu jest rozszerzenie oferty edukacyjnej szkół podstawowych o zajęcia pozalekcyjne dla uczniów z zakresu edukacji morskiej i żeglarskiej. Wśród dzieci i młodzieży promowane i upowszechniane będą zawody związane z gospodarką morską i nadmorskim położeniem regionu. Dzieci nabędą również wiedzę o nawigacji, żeglowaniu, współpracy na pokładzie z członkami załogi. Ze wsparcia skorzystają także nauczyciele, którzy podniosą
swoje kompetencje w zakresie prowadzenia zajęć i przekazywania wiedzy związanej z edukacją morską.


Projekt realizowany będzie do końca 2022 r. we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy. Wsparciem objętych zostanie 510 uczniów/uczennic oraz 20 nauczycieli. 

Co jeszcze jest realizowane w Gminie Stegna obecnie? jakie inwestycje i plany wkrótce. O tym i o podpisanym projekcie wsparcia oferty opowiada Wójt Gminy Stegna Ewa Dąbska. 

 

 dofinansowanie oswiaty w gminie stegna

 

Skomentuj