Wydanie nr 221 / 2022   

 

poniedziałek, 18 październik 2021 01:34

Krynica Morska. Będzie nowy budynek. Rozbudowa portu jachtowego trwa.

Napisał
Krynica Morska. Rozbudowa portu jachtowego Krynica Morska. Rozbudowa portu jachtowego www.krynicamorska.tv

Trwają prace rozbiórkowe hangaru i budynku klubowego w porcie jachtowym. 

W ich miejscu powstanie budynek do obsługi portu z zapleczem sanitarno-socjalnym łączący w sobie funkcje bosmanatu, centrum konferencyjno-szkoleniowego, zaplecza socjalnego, miejsca do przechowywania łodzi i sprzętu wodnego.
 
W obiekcie zaprojektowano dwie, odrębne strefy: socjalno-biurową po stronie wschodniej oraz magazynową ( hangar) po stronie zachodniej.
Wokół budynku zostanie zagospodarowana przestrzeń, powstaną m.in. place manewrowe oraz postojowe dla łodzi, mała architektura, oświetlenie terenu, ogrodzenie i tereny zielone wkomponowane w jego otoczenie.
 
Co istotne, to zaprojektowany układ komunikacji pieszej, który oprócz gwarancji swobodnego przemieszczania i dostępu do wszystkich wejść do budynku, uwzględnia potrzeby osób z niepełnosprawnościami m.in. poprzez brak spadków, progów itp.
 
To jedna z najbardziej kompleksowych inwestycji w porcie, która zbiegła się z realizacją komplementarnego projektu Urzędu Morskiego w Gdyni pn. „ Krynica Morska-rozbudowa pirsu pasażerskiego w morskim porcie rybackim”, który także jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i przewiduje m.in. rozbudowę pirsu pasażerskiego, wydłużenie nabrzeża wraz z zabezpieczeniem skarpy.
 
Dzięki podniesieniu standardu obiektów wzrośnie ranga portu na mapie rodzimych portów jachtowych.
Zapowiadają się duże zmiany w naszym porcie dlatego będziemy się z Państwem regularnie dzielić postępami prac .
 
Projekt finansowany w ramach: Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego
 
 
 
www.krynicamorska.tv
 
 

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl