Wydanie nr 221 / 2022   

 

poniedziałek, 22 listopad 2021 01:17

Krynica Morska liderem Rankingu Gmin 2021 województwa pomorskiego.

Napisał
Krynica Morska liderem Rankingu Gmin 2021 województwa pomorskiego Krynica Morska liderem Rankingu Gmin 2021 województwa pomorskiego

Krynica Morska jest niewątpliwym laureatem Rankingu Gmin Województwa Pomorskiego.

Ideą Rankingu Gmin województwa pomorskiego było wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społecznego i gospodarczego oraz najlepszych praktyk przez nie stosowanych. Organizatorem rankingu jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego, a partnerem Urząd Statystyczny w Gdańsku, który zapewnia dane statystyczne.

Pozycja gminy w rankingu to syntetyczny wynik kilkunastu wskaźników obrazujących różne sfery życia wspólnot lokalnych w naszym regionie. Wskaźniki te są zróżnicowane i mają w swoim zamierzeniu pokazywać jakość życia w poszczególnych częściach regionu. Czołówkę rankingu stanowią te gminy, które sprawnie realizują swoje zadania własne i wykorzystują dane im potencjały rozwojowe.

- „Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia i dziękujemy wszystkim za pomoc i współpracę w osiąganiu takich nagród” - czytamy w komunikacie Gminy Miasta Krynica Morska.

 

Gmina Krynica Morska

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl