Wydanie nr 177 / 2022   

 

środa, 23 marzec 2022 02:11

Nowy Dwór Gdański przyłączył się do akcji "Nie do pary" Wyróżniony

Napisał

Akcja "Nie do pary" zainicjowana kilka lat temu przez SOSW im. I.Sendlerowej w Nowym Dworze jest kontynuowana. 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa  napotkane osoby, które miały na sobie skarpetki nie do pary, otrzymywały upominek.

Im bardziej kolorowe, wzorzyste, tym lepiej Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Do akcji w Nowym Dworze Gdańskim dołączyli jak zawsze urzędnicy, samorządowcy, włodarze, młodzież i przedszkolaki. 

To jedyny dzień w roku kiedy kolorowe, nie do pary skarpetki nie budzą zdziwienia, tylko zachwyt. 

Światowy Dzień Zespołu Downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 organizowany jest pod patronatem ONZ. W ramach poparcia akcji Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej organizuje akcję mające na celu:

• promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, • zwiększanie świadomości społecznej na temat trisomii 21,

• kształtowanie społecznego poczucia empatii względem osób z niepełnosprawnością. 

W tym roku z uwagi na sytuację covidową, jak również związaną z sytuacją na Ukrainie nie organizowano publicznych wydarzeń. 

 

Jak było w ubiegłych latach. Przypominamy w naszym wideo.

dzien downa nowy dwór gd (3)
dzien downa nowy dwór gd (1)
dzien downa nowy dwór gd (2)
Previous Next Play Pause

Media

Skomentuj