Wydanie nr 147 / 2022   

 

czwartek, 28 kwiecień 2022 20:46

Wystawa Pamiątek z serialu Czterej pancerni i pies w Sztutowie Wyróżniony

Napisał
Wystawa Pamiątek z serialu Czterej pancerni i pies w Sztutowie. Wystawa Pamiątek z serialu Czterej pancerni i pies, zagościła w Bibliotece Publicznej w Sztutowie. Będzie otwarta do końca wakacji i można ją zwiedzać od wtorku do piątku w godzinach 10-18 oraz w soboty w godzinach 10-16.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków serialu "Czterej Pancerni i Pies" na wystawę, która znajduje się w Bibliotece Publicznej w Sztutowie przy ul. Szkolnej 13.
 
Jest to kolekcja Stowarzyszenia Klubu Pancernych. Na jej zbiory składają się przedmioty oraz rekwizyty z okresu realizacji serialu, a także czasu po realizacyjnego.
Bezpośrednio po emisji pierwszej serii dzieło reżysera Konrada Nałęckiego stało się bardzo popularne stąd pojawiły się różne gadżety związane z serialem, które do końca wakacji będzie można w bibliotece.
 
Do ciekawszych zbiorów należy bez wątpienia replika kurtki postaci granej przez Włodzimierza Pressa, czyli serialowego Grigorija, kierowcy czołgu T34 Rudy.
 
 
Lokalnym akcentem wystawy jest zdjęcie Janka i Marusi z autografem na odwrocie Janusza Gajosa i Franciszka Pieczki, które jesienią 1968 roku artyści przekazali podczas wizyty w sztutowskim domu dziecka jej wychowankom.
 
Na wystawie znajdziemy różne wydania książki Janusza Przymanowskiego" Czterej Pancerni i pies” (nie tylko polskojęzyczne), dziesiątki fotosów z filmu oraz kadrów autorstwa operatora Romualda Kropata. Ponadto Hełmofony czołgowe, proporczyki, breloczki, pocztówki, przypinki, wycinki z gazet, plakaty.
 
W bibliotecznej galerii również znajdziemy kadry związane bezpośrednio z odcinkami serialu kręconymi na Mierzei Wiślanej w październiku 1968 roku.
 
wystawa czterej pancerni2
wystawa czterej pancerni7
wystawa czterej pancerni1
wystawa czterej pancerni3
wystawa czterej pancerni4
wystawa czterej pancerni6
wystawa czterej pancerni5
Previous Next Play Pause
 

Skomentuj