Wydanie nr 221 / 2022   

 

czwartek, 23 czerwiec 2022 23:56

Zmiany w prawie podatkowym wchodzące w życie od 1 lipca 2022 roku Wyróżniony

Napisał
Zmiany w prawie podatkowym. Konferencja prasowa w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.
 
Zmiany w prawie podatkowym wchodzące w życie od 1 lipca 2022 roku to główny temat konferencji prasowej, która dziś odbyła się w sali im. L Kaczyńskiego PUW w Gdańsku.
 
O głównych założeniach m.in. obniżeniu stawki PIT z 17 do 12 proc., uwzględnieniu składki zdrowotnej w rozliczeniu niektórych przedsiębiorców, likwidacji ulgi dla klasy średniej, kwocie wolnej i spotkaniach informacyjnych dla zainteresowanych mówili Artur Soboń - wiceminister finansów i Barbara Bętkowska - Cela, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. Gospodarzem spotkania był Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.
 
- Skala zmian podatkowych to 15 miliardów złotych, które zostaną w kieszeniach podatników. Zmiany mają aspekt prorodzinny i antybiurokratyczny, bo niektóre obowiązki są likwidowane lub przekładane w czasie. To korzyść dla wszystkich podatników również przedsiębiorców […]. Wprowadzany pakiet zmian to przede wszystkim większa przewidywalność i zrozumiałość przepisów – podkreślił wiceminister.
Na spotkania informacyjne dla wszystkich zainteresowanych zmianami podatkowymi zaprosiła Barbara Bętkowska - Cela, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. Odbędą się one 28 czerwca br.
 
 
 
 
 
 
Wojewoda Pomorski, dziękując za spotkanie i akcję Ministerstwa Finansów zaznaczył, że pomorskie urzędy skarbowe notują bardzo dobre oceny wśród pracodawców.
 
Więcej o zmianach w prawie podatkowym: https://www.podatki.gov.pl/niskiepodatki/

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl