Wydanie nr 268 / 2022   

 

sobota, 30 lipiec 2022 10:31

Adam Ostrowski zaprzysiężony na burmistrza Krynicy Morskiej. Przewodnicząca RM zrezygnowała z pełnionej funkcji Wyróżniony

Napisał
Adam Ostrowski zaprzysiężony na burmistrza Krynicy Morskiej. Adam Ostrowski zaprzysiężony na burmistrza Krynicy Morskiej. Fot. Paweł Friedrich/ info elblag
Podczas dzisiejszej (29.07.) sesji Rady Miasta Krynica Morska zaprzysiężony został nowy burmistrz. Adam Ostrowski podziękował za wsparcie i zapewniał, że nie zawiedzie powierzonego mu zaufania. Podczas uroczystości Anna Jaworska , która również startowała w wyborach, zrezygnowała z pełnienia funkcji Przewodniczącej RM.

Dotychczasowy Burmistrz stracił mandat po tym, jak został skazany prawomocnym wyrokiem za przekroczenie uprawnień podczas jednej z miejskich inwestycji.
 
W przedterminowych wyborach o stanowisko burmistrza Krynicy Morskiej starały się dwie osoby - 35-letnia Anna Maria Jaworska (Komitet Wyborczy Wyborców Anna Jaworska) - Przewodnicząca Rady Miejskiej Krynicy Morskiej pracująca w branży turystycznej i 65-letni Adam Ostrowski (Komitet Wyborczy Wyborców „Krynica dla wszystkich”), który przez dwie kadencje (w latach 2006 - 2014) pełnił już funkcję Burmistrza Krynicy Morskiej.

24 lipca br. mieszkańcy Krynicy Morskiej głosowali na swoich kandydatów. Uprawnionych do głosowania było 1160 osób. W wyborach udział wzięło 687 z nich. Aż 458 głosów zdobył Adam Ostrowski. Na Annę Marią Jaworską zagłosowało 215 osób.

Dziś, 29 lipca, w sali narad przy Urzędzie Miasta w Krynicy Morskiej odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której  Adam Ostrowski złożył ślubowanie na Burmistrza Miasta Krynicy Morskiej.

Proszę szanowną Radę o współpracę, o wspólną pracę na rzecz tego miasta. To jest dla mnie najważniejsze

- powiedział Adam Ostrowski.
 
 
Bez tytułu
fot. Paweł Friedrich/Info Elbląg
Za co w pierwszej kolejności zabierze się świeżo powołany burmistrz? - Od poniedziałku będę z pracownikami Urzędu Miasta rozmawiał o sytuacji Miasta, głównie budżetowej, o sprawach inwestycyjnych, które są już rozpoczęte, bo muszę się w tym odnaleźć – stwierdził. - Nie można niczego zmieniać. Wszystko będziemy kontynuowali. Najwyżej jeśli zajdzie taka potrzeba wprowadzimy kosmetykę.

Deklaruję daleko idącą współpracę Gminy Miasta Krynica Morska w otoczeniu zewnętrznym, z władzami państwowymi, samorządowymi różnych szczebli, mediami, urzędami, żeby Krynica Morska zawsze odnalazła się w oczekiwanym miejscu. Musi to być najlepsza Gmina co najmniej w powiecie

– zaznaczył Adam Ostrowski.
 
 
 
 
Podczas sesji Anna Jaworska złożyła oświadczenie, w którym zrezygnowała z pełnienia funkcji Przewodniczącej RM. - Rezygnuję z funkcji Przewodniczącej Rady Miejskiej Krynicy Morskiej. Zobowiązuje się funkcję Przewodniczącej pełnić do czasu, gdy Rada podejmie uchwałę w sprawie przyjęcia tej rezygnacji – mówiła.

 - Jako kontrkandydatka obecnego burmistrza Krynicy Morskiej uważam, iż korzystniejsze dla naszego miasta, jej mieszkańców i dla pracy Rady będzie jeśli funkcja Przewodniczącego Rady Miejskiej Krynicy Morskiej zostanie powierzona innemu radnemu
– dodała ustępująca Przewodnicząca RM
 

zaprzysiężenie burmistrza krynica morska
 
zaprzysiezenie burmistrza krynicy morskiej (1)
294995912_2076162335902951_6749899041998475795_n
zaprzysiezenie burmistrza krynicy morskiej (2)
zaprzysiezenie burmistrza krynicy morskiej (3)
zaprzysiezenie burmistrza krynicy morskiej (4)
Previous Next Play Pause
Fot. Konrad Mądry

Informacja, zdjęcia: Info Elbląg

Skomentuj