Wydanie nr 268 / 2022   

 

poniedziałek, 01 sierpień 2022 20:54

Nowy Dwór Gdański. Weź udział w konferencji dotyczącej edukacji włączającej. Trwają zapisy. Wyróżniony

Napisał
Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim zachęca do wzięcia udziału w konferencji pt. „Edukacja włączająca wyzwaniem nowoczesnej szkoły”, która odbędzie się we wrześniu.
 
Edukacja włączająca opiera się na założeniu, że wszystkie dzieci (również te z niepełnosprawnościami) mają prawo uczyć się w szkołach ogólnodostępnych, najbliższych miejsca zamieszkania. Koncentruje się na docenianiu i wspieraniu wszystkich uczniów oraz dostosowywaniu szkoły do uczniów o zróżnicowanych potrzebach.
 
Warunkiem funkcjonowania edukacji włączającej w szkole ogólnodostępnej jest dobre przygotowanie nauczycieli. Ich zadaniem jest bowiem odpowiednie dostosowanie programu edukacji do możliwości dziecka, poprzez adaptację wymagań edukacyjnych, sposobu oceniania, uwzględnianie potrzeb i specyfikę trudności danego ucznia. Nie jest to łatwe zadanie i wymaga od nauczycieli pogłębiania wiedzy i nabywania nowych kompetencji.
Dlatego tak ważne jest wykorzystanie doświadczenia i potencjału szkół i placówek specjalnych w podnoszeniu jakości edukacji włączającej.
 
 Konferencja pt. „Edukacja włączająca wyzwaniem nowoczesnej szkoły” odbędzie się 22 września br. w godz. 09.30 – 15.00 w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim i jest podsumowaniem doświadczeń zdobytych w ramach projektu „Żuławska Szkoła Ćwiczeń”.
 
Projekt koncentrował się na wykorzystaniu potencjału Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim i jego kadry dydaktycznej w zakresie wspierania nauczycieli szkół ogólnodostępnych we wdrażaniu edukacji włączającej do codziennej praktyki.
 
W projekcie uczestniczyło łącznie 8 szkół, 85 nauczycieli i 10 studentów, którzy odbyli praktykę w zakresie edukacji włączającej.
 
W programie konferencji m.in. :prezentacja materiałów merytorycznych i metodycznych w zakresie edukacji włączającej w obszarach: matematyczny, przyrodniczy, językowy i ITC, które mogą być wykorzystywane przez nauczycieli szkół ogólnodostępnych; mini warsztaty dla nauczycieli z wykorzystaniem wiedzy i materiałów edukacyjnych dotyczących edukacji włączającej oraz prezentacja wyników ewaluacji projektu „Żuławska Szkoła Ćwiczeń”. 
 
Na uczestników czeka duża dawka wiedzy, materiałów i praktyki. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału w konferencji.

Zapisy: online na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr 574 631 097.  
   
Żródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim

 

Skomentuj