Wydanie nr 268 / 2022   

 

poniedziałek, 08 sierpień 2022 20:30

Kolejni nietrzeźwi złapani przez nowodworskich policjantów. Wyróżniony

Napisane przez żuławy tv
Kolejni nietrzeźwi złapani przez nowodworskich policjantów. Kolejni nietrzeźwi złapani przez nowodworskich policjantów. Policja Nowy Dwór Gdański
Dbanie o bezpieczeństwo na drogach, a także ład i porządek publiczny to jedne z ważniejszych zadań realizowanych przez funkcjonariuszy. Okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu na Mierzei Wiślanej. Mundurowi cyklicznie przeprowadzają kontrole trzeźwości, by wyeliminować nietrzeźwych kierujących.

Pomimo licznych apeli o rozsądek i odpowiedzialność, niektórzy nadal za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych osób. Stale zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W minioną niedzielę na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących.
Około godziny 4:00 dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który porusza się po torowisku w miejscowości Stegna. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, zauważyli na torowisku pojazd marki suv, który jechał po torowisku. Mundurowi natychmiast zatrzymali kierującego oraz zabezpieczyli teren torowiska. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pojazd został odholowany a mężczyzna zatrzymany w policyjnym areszcie.
 
Po godzinie 8:00 w Nowym Dworze Gdańskim funkcjonariusze drogówki zauważyli, pojazd microcar, który ma widoczne uszkodzenia. Po zatrzymaniu kierującego do kontroli, policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu. 62-latek kierował pojazdem, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, nie mając wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami oraz nie mając aktualnych badań technicznych pojazdu. Pojazd został odholowany, mężczyzna usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień odpowie przed sądem, grozi mu kara grzywny do 30 tysięcy złotych.
 
Około godziny 11:00  w Nowym Dworze Gdańskim i Tujsku funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli dwóch kierujących rowerem.  Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Zgodnie z obowiązującym nowym taryfikatorem mandatowym, zostali ukarani mandatami w wysokości 1000 złotych oraz 2500 złotych.
 
Około godziny 20:30 w Stegnie na ul. Morskiej kierujący pojazdem ford focus na parkingu spowodował kolizję drogową. Jak się okazało 52- latek mieszkaniec Elbląga miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
 
Przypominamy, że za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów orzekany na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 złotych.
 
 
Informacja: KPP Nowy Dwór Gdański.

Skomentuj