Wydanie nr 268 / 2022   

 

piątek, 05 sierpień 2022 19:20

Uprawiał konopie w tunelu foliowym między ogórkami. Wyróżniony

Napisał
Uprawiał konopie w tunelu foliowym między ogórkami. KPP Nowy Dwór Gdański
Nowodworscy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Jej właściciel ukrył rośliny w foliowym tunelu, które były ukryte między rosnącymi tam ogórkami. 26-latek mieszkaniec powiatu nowodworskiego został zatrzymany. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim ustalili, że w miejscowości Rybina na terenie prywatnej posesji jeden z mieszkańców uprawia w tunelu foliowym konopie. Mundurowi szczegółowo przeszukali teren na którym miała znajdować się nielegalna uprawa.

 

111

 

W wyniku przeszukania policjanci pod tunelem foliowym, który służy do uprawy warzyw, znaleźli 4 dorodne krzaki konopi o wysokości 120 cm. Krzaki były ukryte między rosnącymi tam ogórkami. Z tak dorodnych krzaków można uzyskać ponad 80 gramów suszu marihuany.

 

3333

 

 

Funkcjonariusze ustalili, że właścicielem uprawy był 26-letni mieszkaniec Rybiny. Mężczyzna przyznał się, że hodował pod folią konopie, tłumacząc przy tym, że służyła mu do  własnego użytku. Podczas przeszukania jego mieszkania mundurowi ujawnili również słoik z zawartością suszu roślinnego o wadzę około 3,5 grama.  

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

Informacja: KPP Nowy Dwór Gdański

Skomentuj