Wydanie nr 39 / 2022   

 

czwartek, 01 grudzień 2022 10:17

Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim przyłączyło się do akcji „Biała Wstążka” Wyróżniony

Napisał
Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim przyłączyło się do akcji „Biała Wstążka” Starostwo Powiatowe NDG
Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim przyłączyło się do akcji „Biała Wstążka”
 
Trwająca od 1 do 7 grudnia akcja pn. „Biała Wstążka” symbolicznie porusza kwestię przemocy wobec kobiet, przypinając białą wstążeczkę Panowie wyrażają sprzeciw wobec agresji w stosunku do Pań.
 
Również Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim przyłączyło się do akcji, Pan Jacek Gross Starosta Nowodworski wraz z Radnymi Powiatu oraz pracownikami aktywnie uczestniczą w promowaniu tej szlachetnej inicjatywy!
 
 
 
Starostwo Powiatowe Biała Wstążka
Kampania Białej Wstążki to największa na świecie akcja mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Została stworzona przez mężczyzn i do mężczyzn jest przede wszystkim skierowana.
 
Jej celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań, które mają tej przemocy przeciwdziałać. III Pomorski Tydzień Białej Wstążki trwać będzie od 1 do 7 grudnia.
 
Z raportu Agencji Praw Podstawowych UE wynika, że we własnym domu przemocy fizycznej doświadczyło 15% respondentek w Polsce, w mieszkaniu innej osoby 16%, w szkole 18%, w pracy 6%, w sklepie lub restauracji 22%, na ulicy, w parku lub w innym miejscu publicznym 12%.
 
 
Co trzecia nastolatka doświadcza przemocy seksualnej na randkach i w związkach z rówieśnikami. Kobiety i dziewczynki należące do mniejszości – etnicznych i narodowych, uchodźczynie, kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności, ubogie, nieheteroseksualne są wyjątkowo narażone na przemoc. Przemoc wobec kobiet, tak jak każda inna jest przestępstwem, a nie sprawą prywatną.
 
Dodatkowo w tym roku chcemy zwrócić uwagę na sytuację kobiet – uchodźczyń z Ukrainy. Kobiety stanowią największą grupę cywilnych ofiar wojen. W czasie konfliktów zbrojnych wykorzystywanie kobiet stosowane jest jako instrument czystek etnicznych i broń wojenna.
 
Współorganizatorami kampanii są Samorząd Województwa Pomorskiego, Fundacja dla Dziecka i Rodziny Wschodzące Słońce z Gdańska, Zespół Placówek Specjalistycznych z Gdyni oraz Błękitna Radunia – Koło Gospodyń Wiejskich w Juszkowie.
 
Zachęcamy wszystkich panów, by od 1 do 7 grudnia przypięli białą wstążkę. To będzie symbol osobistej deklaracji, że mężczyzna nigdy nie będzie sprawcą przemocy i będzie reagować, widząc przemoc wobec kobiet.
 
źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim 

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl