Wydanie nr 157 / 2023   

 

piątek, 24 marzec 2023 20:19

Zebrano pieniądze dla pana Zbyszka. Sezon w nowodworskim kole PZW otwarty. Wyróżniony

Napisał
Zebrano pieniądze dla pana Zbyszka. Sezon w nowodworskim kole PZW otwarty. Zebrano pieniądze dla pana Zbyszka. Sezon w nowodworskim kole PZW otwarty.
W minioną niedzielę rozegrano zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej otwierając tym ‎samym sezon w nowodworskim kole PZW. Od kilku lat pierwsze zawody w sezonie są otwarte dla ‎wszystkich wędkarzy, ale są też otwarte na potrzeby innych ludzi, których los boleśnie doświadcza. ‎W tym roku zawody odbyły się pod hasłem „Postawmy Zbyszka na nogi”. Celem zbiorki było ‎wsparcie zakupu protezy nogi oraz procesu rehabilitacyjnego.
Chęć uczestnictwa w zawodach zadeklarowały 33 osoby, które w takim składzie pojawiły się na ‎zbiórce w Cyganku. Mając informacje od osób, które trenowały tuż przed zawodami o braku ryb w ‎tym miejscu, Prezes koła zaproponował przeniesienie rywalizacji do centrum Nowego Dworu ‎Gdańskiego, na co jednogłośnie przystali zawodnicy. Po 15 minutach wszyscy byli już nad nowym ‎miejscem zawodów – co jak się okazało było strzałem w dziesiątkę.
 
Zawodnicy zajęli wcześniej ‎wylosowane stanowiska i zaczęli przygotowywać się do rywalizacji. Teren zawodów sięgał od ‎mostu na ulicy Wejhera aż do przystani kajakowej tuż przy Żuławskim Ośrodku Kultury.
 
Tego dnia ‎gościliśmy wędkarzy z Gdańska, Gdyni, Miłomłyna, Sztumu oraz co oczywiste liczną obsadę z ‎nowodworskiego koła PZW nr 6. Piękna pogoda i urokliwe miejsce w samym centrum miasta ‎sprawiły, że podczas zawodów na nowodworskim bulwarze pojawiły się tłumy spacerowiczów ‎spragnionych wiosny. Spacerowicze oprócz pochłaniania promieni słonecznych mieli także ‎niewątpliwą przyjemność obserwowania wędkarstwa w najlepszym jego wydaniu.
 
Wędkarze ‎podczas czterogodzinnej tury zawodów odławiali głównie ukleje, płocie, wzdręgi, krąpie, jazgarze i ‎leszcze. Trafiały się także pojedyncze okonie, ale te z racji okresu ochronnego natychmiast wracały ‎do wody nie będąc zaliczane do punktacji. Zawodnicy podzieleni byli na 3 sektory po 11 osób. ‎Natura tak to sobie tego dnia wymyśliła, że ryby współpracowały nierówno. Każde stanowisko ‎bliżej Żuławskiego Ośrodka Kultury obfitowało w coraz więcej ryb. Można to przełożyć na ‎konkretne liczby. Pierwsza jedenastka zawodników patrząc od mostu na ulicy Wejhera złowiła ‎łącznie 7,5 kg ryb. Druga jedenastka zawodników, a więc stanowiska od 12 do 22 znajdujące się na ‎wysokości Urzędu Miasta, złowiła łącznie 16 kg. Trzecia jedenasta tj. stanowiska 23-33 od Parku ‎Historycznego do ŻOK złowiła 60 kg ryb.
 
Łącznie zawodnicy złowili 83,5 kg ryb, które po zważeniu w ‎dobrej kondycji wróciły do wody. Z tego miejsca przypominamy wszystkim ‎wędkującym, iż odcinek od mostu na Wejhera do mostu zwodzonego przy Starostwie jest ‎odcinkiem „NO KILL” tzn. że nie wolno na tym odcinku zabierać złowionych ryb.
 
Na koniec ‎zawodów wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni przez Zarząd Koła na ciepłą kawę i herbatę oraz ‎kiełbaski z grilla. W międzyczasie komisja sędziowska podliczała wyniki zawodów i fundusze ze ‎zbiórki.
 
Z ogromnym entuzjazmem ogłoszono, że nie było w stawce zawodnika, który skończył ‎zawody o przysłowiowym kiju nie łowiąc ani jednej sztuki. Na podium tego dnia znaleźli się, ‎odbierając puchary i talony:‎
‎1.‎ Malej Marian – 9,145 kg‎
‎2.‎ Klonowski Łukasz – 3,460 kg ‎
‎3.‎ Szczudło Wojciech – 1,195 kg ‎
 
Punktem kulminacyjnym całych zawodów było przybycie Pana Zbigniewa Ćwieka, który został ‎przywitany przez zgromadzonych gromkimi brawami. Następnie Prezes Koła przekazał na ręce Pana ‎Zbigniewa zebrane podczas zawodów środki w wysokości 2970 zł. Była to bardzo wzruszająca ‎chwila zarówno dla obecnych wędkarzy jak i obdarowanego. ‎
 
Podsumowując cieszymy się z otwartości serc, z pięknej pogody, z ogromu ryb, z frekwencji, z tego‎, że oprócz wędkarzy do zbiórki dołączyli się także przechodnie. ‎
 
Nowodworski bulwar tętnił tego dnia życiem i jak się okazuje jest pięknym miejscem do uprawiania ‎tego sportu, co szczególnie podkreślali przyjezdni
 
-Zawsze służymy ‎żuławską gościnnością i zapraszamy na kolejne zawody, które najprawdopodobniej odbędą się ‎ponownie w tym miejscu już w najbliższą niedzielę 26.03.2022. Będą to Mistrzostwa Koła w ‎dyscyplinie spławikowej, na które zapraszamy samych uczestników jak i kibiców- mówił prezes Paweł Makarski - Z tego miejsca dziękuję całemu Zarządowi Koła za profesjonalne przygotowanie i poprowadzenie ‎zawodów- dodaje.
 
 
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (9)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (7)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (8)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (4)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (5)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (6)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (2)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (3)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (17)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (18)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (19)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (15)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (16)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (13)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (14)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (11)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (12)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (1)
zawody wedkarskie Nowy Dwór Gd. (10)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (6)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (7)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (8)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (9)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (2)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (3)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (4)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (5)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (16)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (17)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (18)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (12)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (13)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (14)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (15)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (1)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (10)
zawody wedkarskie 2023 nowy dwor gd (11)
Previous Next Play Pause
 

Media

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl