Wydanie nr 157 / 2023   

 

czwartek, 30 marzec 2023 22:58

Mieszkańcy będą mieć dostęp do nowoczesnej strefy rekreacyjnej oraz połączenia bulwaru nad Tugą z ulicą Wejhera, dzięki podpisanej umowie   Wyróżniony

Napisał

Mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego będą mieli dostęp do nowoczesnej strefy rekreacyjnej oraz połączenia bulwaru nad Tugą z ulicą Wejhera, dzięki podpisanej umowie  

Burmistrz Jacek Michalski podpisał umowę z firmą PPH Mariola i Janusz Szalczewscy Sp. J. na budowę strefy rekreacyjnej, która będzie dostępna dla mieszkańców w obrębie Urzędu Miejskiego.

Dzięki temu przedsięwzięciu, mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego będą mieli możliwość spędzania wolnego czasu w pięknie zaprojektowanej i nowoczesnej strefie rekreacyjnej. W planach są liczne atrakcje, takie jak place zabaw dla dzieci, siłownie zewnętrzne, a także miejsca do wypoczynku dla dorosłych.

Jednakże to nie wszystko, co przyniesie ta umowa. Projekt zakłada również połączenie bulwaru nad Tugą z ulicą Wejhera, co z pewnością ułatwi codzienne życie mieszkańców. Obydwie lokalizacje stanowią ważne miejsca w Nowym Dworze Gdańskim, a połączenie ich będzie miało pozytywny wpływ na komunikację i dostępność.

Burmistrz Michalski jest zadowolony z podpisania umowy i z nadzieją patrzy w przyszłość. Jak sam powiedział: "To ważny krok w rozwoju naszej społeczności. Strefa rekreacyjna i połączenie bulwaru z ulicą Wejhera to inwestycje, które wpisują się w naszą wizję Nowego Dworu Gdańskiego jako miejsca atrakcyjnego dla mieszkańców i turystów.”

Realizacja projektu ma rozpocząć się niebawem, a zakończenie planowane jest na przyszły rok. Mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego z niecierpliwością czekają na efekty tych działań, które bez wątpienia będą miały pozytywny wpływ na życie w mieście.

 

podpisanie umowy nowy dwor gd (2)
podpisanie umowy nowy dwor gd (3)
podpisanie umowy nowy dwor gd (4)
podpisanie umowy nowy dwor gd (5)
338242519_923376322337426_3775077726708583239_n_edited
Previous Next Play Pause
 
Zakres inwestycji:
 
- układ komunikacyjny - chodniki
- nasadzenia roślinności,
- ławka solarna do ładowania m.in. telefonów – szt. 2
- ławka parkowa z donicą – 2 szt,
- ławka parkowa z oparciem – 3 szt,
- ławka okrągła – 1 szt,
- hamak miejski – 2 szt,
- leżak miejski – 2 szt
- kosz parkowy – 3 szt,
- donica miejska – 2 szt.
- donice betonowe kwadratowe – 3 szt.
 
Wartość zadania wyniesie 153 474,33 zł
Inwestycja zostanie zrealizowana do wakacji.
 
fot. Gmina Nowy Dwór Gd.

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl