Wydanie nr 273 / 2023   

 

środa, 10 maj 2023 13:45

Nowy Dwór Gd. Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozstrzygnięty. Wyróżniony

Napisał

9 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka przy ul. Szkolnej w Nowym Dworze Gdańskim odbył się etap powiatowy turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. O reprezentowanie powiatu nowodworskiego w etapie wojewódzkim walczyły drużyny ze szkół podstawowych w wieku 10 – 12 lat oraz drużyny ze szkół podstawowych w wieku powyżej 12 roku życia.

Turniej ma charakter wieloetapowy, co oznacza, że zwycięska drużyna całych zmagań jest wyłaniana poprzez eliminacje szkolne, powiatowe oraz finał wojewódzki. Eliminacje powiatowe składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. W pierwszej kolejności uczestnicy turnieju rozwiązywali test teoretyczny ze znajomości przepisów drogowych, kolejny był egzamin praktyczny sprawdzający umiejętności z udzielania pierwszej pomocy, zmagania kończył egzamin praktyczny, gdzie uczniowie wykazywali się umiejętną jazdą na rowerze po torze przeszkód i Miasteczku Ruchu Drogowego.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

1.popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
2.kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
3.popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
4.popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i cenne nagrody. Nagrody oraz dyplomy dla każdej grupy biorącej udział w turnieju wręczał Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego. Najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim.

Wyłonieni najlepsi z najlepszych na szczeblu powiatowym, będą reprezentowali powiat nowodworski w etapie wojewódzkim. Zwycięzcom Gratulujemy !

turniej bezpieczeństwa drogowego3
turniej bezpieczeństwa drogowego5
turniej bezpieczeństwa drogowego6
turniej bezpieczeństwa drogowego2
turniej bezpieczeństwa drogowego4
turniej bezpieczeństwa drogowego1
Previous Next Play Pause
fot.Gmina Nowy Dwór Gd.
KPP Nowy Dwór Gdański

Skomentuj