Wydanie nr 273 / 2023   

 

środa, 10 maj 2023 14:38

Gala podsumowująca konkurs z okazji Dnia Flagi RP w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Wyróżniony

Napisał
Gala podsumowująca konkurs z okazji Dnia Flagi RP w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Gmina NDG

W Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs z okazji Dnia Flagi RP. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej, co podkreśliło ważność i rangę tego wydarzenia.

 

W czasie uroczystości, uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje prace, które przedstawiały wizerunek flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród zaprezentowanych prac znalazły się rysunki, prace plastyczne oraz opowiadania, w których uczniowie opisywali historię, znaczenie i symbolikę narodowego symbolu.

Konkurs z okazji Dnia Flagi RP jest ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej, ponieważ przypomina nam o naszej narodowej tożsamości, historii i tradycji. Dlatego też, w czasie gali podsumowującej konkurs, nie zabrakło słów uznania i gratulacji dla wszystkich uczestników, którzy włożyli wiele pracy i zaangażowania w swoje prace.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród i dyplomów zwycięzcom konkursu. Jednakże każdy z uczestników był zwycięzcą, ponieważ wziął udział w konkursie i zaprezentował swoją pracę. Dzięki temu, cała społeczność szkolna mogła z dumą patrzeć na swoje prace, które były wspaniałym hołdem dla naszej narodowej flagi.

Gala podsumowująca konkurs z okazji Dnia Flagi RP była nie tylko okazją do zaprezentowania prac uczniów, ale również do uczczenia tego ważnego dla nas wszystkich święta. Była to doskonała okazja do przypomnienia sobie o naszej narodowej dumie i zobowiązaniu do pielęgnowania naszych tradycji.

 

flaga RP konkurs sp nr 1 ndg

Laureaci:
 
Nagroda Burmistrza: Aleksander Jost MP4 NDG
Nagroda Przewodniczącego RM: Maria Markowska MP4 NDG
 
Przedszkole:
 
I miejsce Antonina Ćwiek MP4 NDG
II miejsce Piotr Kondratowicz MP4 NDG
III miejsce Julia Karcz OP SP1 NDG
Wyróżnienia: Amelia Górzan ZSP Marzęcino, Iga Kowalewska SP Lubieszewo (OP Marynowy), Laura Tomaszewska ZSP Marzęcino
 
Klasy I-III
 
I miejsce Gabriela Jeszka SP1 NDG
II miejsce Patryk Cherek ZSP Kmiecin
III miejsce Lena Zwolińska SP2 NDG
Wyróżnienia: Iga Białachowska SP1 NDG, Aleksander Boguszewski SP Lubieszewo
 
Klasy IV-VIII
 
I miejsce Klaudia Kostka ZSP Kmiecin
II miejsce Oliwia Przespolewska ZSP Marzęcino
III miejsce Cezary Bania SP2 NDG
Wyróżnienia: Amelia Stickel SP1 NDG, Oliwia Geka ZSP Marzęcino
 
Nagrody wręczyli: Burmistrz Jacek Michalski, Przewodniczący RM Wojciech Krawczyk, były Przewodniczący RM i pomysłodawca konkursu Czesław Łukaszewicz, Dyrektor Waldemar Sobczak.
 
Gratulujemy wszystkim laureatom pięknych patriotycznych prac! ?
 
Z występem artystycznym wystąpili: Laura Łuszcz, Julita Dąbrowska, Maja Rzadkowska, Roksana Wojtkowska i uczniowie klas 2B i 2C z SP1 NDG

Media

Skomentuj