-Wszyscy chcemy nowoczesnej edukacji, zintegrowanego transportu publicznego, chcemy dobrych rozwiązań komunikacyjnych, a także powrotu do realizacji programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego Żuław. Nie wszystkie te zadania da się rozwiązać z poziomu lokalnego. Dlatego skorzystałam z propozycji komitetu Koalicji Obywatelskiej i złożyłam swój akces startowania do Sejmu RP. Zostałam umieszczona na pozycji numer 3 na liście numer 25. Liczę na Państwa głosy i spotkajmy się przy urnach 15 października.
Z wykształcenia prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1998 roku związana z samorządem, kiedy to zdobyła mandat do Rady Gminy Pruszcz Gdański. Od 21 lat, nieprzerwanie od 5 kadencji, pełni funkcję wójta gminy Pruszcz Gdański.
Jako wójt skupiła się na przyciąganiu do gminy inwestorów, pozyskiwaniu środków unijnych i państwowych na rozbudowę infrastruktury technicznej, oświatowej, kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej. W czasie dwóch dekad jej zarządzania gmina znacznie zwiększyła liczbę mieszkańców z 14 tys. na 32 tys., (z osobami niezameldowanymi 37 tys).
Gmina Pruszcz Gdański w ostatnim czasie stała się dwukrotnie liderem gmin województwa pomorskiego wg obiektywnych wskaźników, w tym gospodarczych, ekonomicznych i społecznych.
O skuteczności działań Magdaleny Kołodziejczak jako samorządowca świadczą również liczne prestiżowe nagrody i tytuły dla gminy m.in.: Nagroda Główna w XV edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2020 r.
-za rewitalizację parku podworskiego w Wojanowie,
-nagroda za otwarcie pierwszej w Polsce nowoczesnej Mediateki w Straszynie,
– główna nagroda XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2016” w kategorii „Obiekty kultury”.
Magdalena Kołodziejczak jest odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP.
Prywatnie uwielbia spędzać czas z rodziną, z mężem, dziećmi i wnukami.